Mocny atak Roberta Kubicy w samej końcówce kwalifikacji! Już wydawało się, że będzie dramat

Robert Kubica dobrze rozpoczął niedzielę podczas weekendu DTM na belgijskim torze Zolder! W kwalifikacjach spisał się o wiele lepiej, niż dzień wcześniej, gdy był piętnasty. Zajął trzynaste miejsce ze stratą sekundy do najlepszego Timo Glocka.

Polak wyjechał na tor w pierwszych minutach kwalifikacji, ale nie potrafił złożyć szybkiego okrążenia i szybko zjechał do alei serwisowej. Wtedy nie był nawet uwzględniony w wynikach sesji. Chwilę później wyjechał i uzyskał ostatni czas ze stratą aż 2,6 sekundy do prowadzącego wówczas Rene Rasta

Zobacz wideo DTM wymaga niezwykłego wyczucia samochodu, opon i doskonałej znajomości ustawień [F1 Sport]

Kubica solidnie w kwalifikacjach! Zaatakował w ostatnich chwilach i wskoczył na 13. miejsce!

Kubica zdołał się jednak poprawić i w drugim przejeździe miał już czas 1:30:829 - o 1,8 sekundy gorszy od nowego lidera sesji Timo Glocka. To nie było jednak ostatnie słowo Polaka, który w ciągu trzech kolejnych okrążeń dwukrotnie poprawił swój czas. Ostatecznie zaatakował już po zakończeniu czasu sesji i osiągnął czas 1:30:037. Przez chwilę był nawet jedenasty, ale po chwili spadł na trzynastą pozycję i to z niej wystartuje do niedzielnego wyścigu. 

W kwalifikacjach sensacyjnie wygrał Timo Glock, który uzyskał czas 1:29:752. Pierwszy rząd przed drugim wyścigiem na torze Zolder zajmie dwóch kierowców BMW, bo za Niemcem znalazł się Sheldon van der Linde z RPA. Trzecie miejsce wywalczył Rene Rast z Audi. Początek niedzielnego wyścigu DTM na Zolder już o 13:30.

Przeczytaj także:

Więcej o: