Świetny wynik Roberta Kubicy! Tak dobrze jeszcze nie było. Mistrz DTM tuż za Polakiem

Robert Kubica wreszcie nie zawiódł! Polak zajął 9. miejsce podczas niedzielnych kwalifikacji w serii DTM. - To rewelacyjny wynik - powiedział Mikołaj Sokół, komentator Eleven Sports.

Wydawało się, że to nie będzie dobry weekend dla Roberta Kubicy, kierowcy serii DTM. W sobotę Polak zajął ostatnie, 16. miejsce w pierwszym wyścigu serii DTM na torze Nuerburgring (po raz czwarty w sezonie wygrał Nico Mueller). W niedzielę Kubica  jednak świetnie sobie poradził w kwalifikacjach. Drugi raz z rzędu pole position obronił Nico Mueller, zaś Polak zajął dziewiątą pozycję (z 16).

- Wynik Roberta Kubica w pierwszej dziesiątce można nazwać rewelacyjnym, biorąc pod uwagę sobotni wyścig - powiedział w czasie transmisji Mikołaj Sokół, komentator Eleven Sports. Mueller osiągnął czas 1:46.958, z kolei Kubica 1:47.861.

Wyniki DTMWyniki DTM Twitter

Co ciekawe tuż za Kubicą na mecie zameldował się Marco Wittmann, mistrz serii DTM. - Z pewnością jest dziś więcej przyczepności, a my zmieniliśmy parę rzeczy. Wciąż nie jestem przekonany, jak będzie w wyścigu, ale feeling w aucie jest znacznie lepszy - powiedział po wyścigu Kubica.