Fatalne kwalifikacje Kubicy! Poprawił czas o ponad cztery sekundy, ale cieszyć się nie może

Robert Kubica zajął 15. miejsce w sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem na legendarnym niemieckim torze Nuerburgring. Najszybszy okazał się Nico Mueller. Początek wyścigu o 13:30, relacja na Sport.pl.

Fabio Scherer i Roberta Kubica są debiutantami w serii DTM i do poprzedniej soboty byli jedynymi w całej stawce liczącej 16 kierowców, którzy nie mieli na koncie ani jednego punktu. Poza tym obaj mają prywatne samochody. Polak ściga się w barwach Orlen Team ART, natomiast Szwajcar w WRT Audi. Kubica do tej pory w DTM osiągał słabe wyniki m.in. właśnie przez samochód, jednak w pierwszym wyścigu na holenderskim torze Assen zajął 10. miejsce, zdobywając swój pierwszy punkt.

Piątkowe treningi na Nuerburgringu nie napawały optymizmem - Kubica zajął w nich kolejno 15. i 13. miejsce. W kwalifikacjach nie było lepiej. Robert Kubica zajął od bardzo wolnego okrążenia, po którym tracił blisko 6 sekund do najszybszych kierowców. Z biegiem czasu poprawiał swój rezultat, ale zdołał zająć jedynie 15. miejsce, tracąc ponad 1,6 sekundy do najszybszego Nico Muellera. Polak wyprzedził jedynie Fabio Scherera, który stracił do Kubicy blisko pół sekundy.

Tym samym przed Kubicą bardzo trudne zadanie w sobotnim wyścigu. Jeśli Polak nagle nie znajdzie sposobu na znalezienie tempa, ma niewiele szanse na kolejną zdobycz punktową. Początek rywalizacji o 13:30, relacja na Sport.pl.