Polscy kibice cieszyli się na torze z pierwszych punktów Kubicy! Wciąż w niego wierzą [WIDEO]

Weekend na torze Assen w Holandii był pierwszym w tym sezonie DTM, na którym kibice mogli pojawić się na trybunach. Polacy po sobotnim wyścigu cieszyli się z pierwszego w karierze punktu w serii zdobytego przez Roberta Kubicę.

Kubica ukończył wyścig na torze Assen na dziesiątej pozycji, co dało mu pierwszy punkt w karierze w historii startów w serii DTM! Polak fatalnie wystartował do wyścigu, ale po zjeździe do alei serwisowej i zmianie opon zaczął prezentować o wiele lepsze tempo. To zaprocentowało zbliżeniem się do rywali i awansem z trzynastej na dziesiątą pozycję. Dwóch ostatnich kierowców - Harrisona Neweya i Lucasa Auera - Kubica wyprzedził na szalonym ostatnim okrążeniu. 

Zobacz wideo Kubica znowu trafił fatalnie. "Podjął się szalenie trudnego wyzwania"

Kibice cieszyli się z Robertem Kubicą po pierwszym punkcie w DTM!

W Holandii po raz pierwszy w trakcie całego sezonu na trybunach podczas wyścigu DTM usiedli kibice. Wcześniej - na Spa w Belgii i Lausitzringu w Niemczech - nie było to możliwe ze względu na ograniczenia powiązane z epidemią koronawirusa. 

Na torze pojawiło się wielu polskich kibiców, którzy dzięki najlepszemu wynikowi Kubicy w tym sezonie mieli okazję do świętowania. Niektórzy z nich podzielili się filmikami z końcówki wyścigu na Twitterze. 

W wyścigu zwyciężył Robin Frijns przed Loicem Duvalem i Nico Muellerem. Kubica stracił do lidera 43,5 sekundy. Kolejny wyścig zaplanowano na niedzielę o godzinie 13:30. Kwalifikacje zostały zaplanowane na 10:45.

Przeczytaj także:

Więcej o: