Kubica na ósmym miejscu podczas piątkowego treningu przed wyścigiem DTM

Robert Kubica zaczął kolejny weekend w DTM. Polak zajął czternaste i ósme miejsce w trakcie treningów na torze Assen w Holandii, gdzie w sobotę i niedzielę odbędą się kolejny dwa wyścigi tego sezonu serii.

Kubica w pierwszym treningu nie miał najlepszego tempa i zajął dopiero czternaste miejsce z czasem 1:25:848. Wyprzedził tylko Harrisona Neweya i Fabio Scherera, tracąc 1,5 sekundy do najlepszego Loica Duvala. 

Zobacz wideo DTM wymaga niezwykłego wyczucia samochodu, opon i doskonałej znajomości ustawień [F1 Sport]

Kubica ósmy na treningu w DTM. Dobry wynik Polaka

Polak o wiele lepiej spisał się w drugiej piątkowej sesji. Z czasem 1:24:778 zajął bardzo dobre ósme miejsce. Gorsi od Kubicy okazali się m.in. Marco Wittmann czy Mike Rockenfeller, którzy często walczą w czołówce wyścigów tego sezonu. Najlepszym kierowcą drugiego treningu okazał się Robin Frijns, który miał nad Kubicą 1,2 sekundy przewagi. 

Na torze Assen zaplanowano dwa wyścigi DTM - zarówno w sobotę, jak i niedzielę kierowcy będą rywalizować o 13:30. O 10:45 w oba dni odbędą się sesje kwalifikacyjne. Liderem klasyfikacji kierowców po sześciu rundach jest Szwajcar Nico Mueller (133 punkty), który ma przewagę 36 punktów nad Niemcem Rene Rastem i 41 nad Holendrem Robinem Frijnsem. 

Przeczytaj także:

Więcej o: