Fatalna informacja dla Roberta Kubicy. Może stracić cały sezon

DTM przejdzie ogromne zmiany przed kolejnym sezonem. Seria, żeby przetrwać, chce przejść do jazdy samochodami klasy GT3. To może zatrzymać w niej Audi, które niedawno potwierdziło chęć odejścia z serii, ale sprawi spore problemy dla BMW, więc także Robertowi Kubicy.

Seria DTM znacznie zmieni się w 2021 roku. Odejście Audi, które firma zapowiada od początku epidemii koronawirusa, wstrząśnie jej finansami i popularnością. Tym samym władze DTM z zarządzającym serią Gerhardem Bergerem starają się, żeby zmiany planowane na kolejny rok zainteresowały Audi i sprawiły, że firma zastanowi się nad pozostaniem w DTM. 

Zobacz wideo Kubica znowu trafił fatalnie. "Podjął się szalenie trudnego wyzwania"

Bez BMW w DTM w 2021 roku? Ta zmiana może wpłynąć na ich decyzję

Taką zmianą ma być inna klasa samochodów używanych w serii - teraz ma to być GT3, nazywane GT Plus ze względu na modyfikacje dokonane na potrzeby serii. Ta kwestia mogłaby sprawić, że Audi będzie w stanie pozostać w DTM, bo takie auta są o wiele tańsze w produkcji. Pojawia się jednak problem dla BMW, w którego samochodzie w tym sezonie DTM jeździ m.in. Robert Kubica

BMW według wypowiedzi Gerharda Bergera nie ma jeszcze przygotowanego samochodu klasy GT3 i prawdopodobnie taki nie pojawi się do początku 2021 roku. - Auto nie ma jeszcze nawet homologacji - stwierdził Austriak cytowany przez motorsport.com. To oznacza, że BMW może być nieprzygotowane na przyszły sezon i w przypadku potwierdzenia zmiany na samochody klasy GT3 nawet zrezygnować z jazdy w 2021 roku.

Co z Robertem Kubicą?

To zagrozi przyszłości Kubicy w DTM. Polak niedawno informował, że wybrał jazdę w serii dla BMW ze względu na szereg czynników, ale m.in. przeszłość związana z tym konstruktorem. Nie wiadomo, czy Polak miałby możliwość ścigania się dla Audi i czy zarządzający prywatnym zespołem Polaka byłby w stanie zaakceptować taki scenariusz wydarzeń. Do tej pory wyniki Kubicy w pierwszym sezonie jazdy w DTM są dość słabe. Polak nie zdobył jeszcze ani jednego punktu po sześciu wyścigach.

Przeczytaj także:

Więcej o: