Kierowca F2 nagle zatrzymał bolid i z niego nie wyszedł. Wiadomo, co się stało. "Pęknięty czwarty kręg"

Do nietypowego wydarzenia doszło na ostatnim okrążeniu sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Catalunya pod Barceloną. Z rywalizacji wycofał się wtedy Indonezyjczyk Sean Gelael, który po prostu zatrzymał swój samochód i z niego nie wychodził. Niektórzy podejrzewali, że doznał udaru, ale okazało się, że kierowcy w ukończeniu wyścigu przeszkodził uraz kręgosłupa.

Sean Gelael na ostatnim okrążeniu sobotniego wyścigu Formuły 2 w Hiszpanii zatrzymał się w trzecim sektorze z niewyjaśnionych przyczyn. Wydawało się, że może chodzić o mechaniczną usterkę jego samochodu, ale zawodnik nie wychodził z bolidu. 

Zobacz wideo Kontrowersyjna kara dla Racing Point. O co chodzi w sprawie, która zelektryzowała świat F1?

Sean Gelael z urazem kręgosłupa w wyścigu Formuły 2. Podejrzewano nawet udar

Służby medyczne musiały wyciągnąć Indonezyjczyka z bolidu, po czym kierowca trafił do szpitala. Początkowo w mediach pojawiły się plotki o możliwym udarze Gelaela ze względu na wysoką temperaturę na torze Catalunya. Lekarze wyjaśnili, że chodziło jednak o zupełnie inny problem zdrowotny. 

- Chciałem podziękować za wszystkie miłe wiadomości i dać wam znać, że ze mną wszystko w porządku poza pęknięciem czwartego kręgu środkowej części kręgosłupa, którego doznałem podczas wyścigu. Teraz trzeba poczekać i zobaczyć, co przyniesie przyszłość - napisał Gelael na Instagramie. 

 

Wyścig wygrał Japończyk Nobuharu Matsushita. W klasyfikacji generalnej całego sezonu Formuły 2 prowadzi Brytyjczyk Callum Ilott. Gelael zajmuje 17. miejsce, dotychczas punktował dwukrtonie - za dziesiąte i siódme miejsce podczas drugiego weekendu w Austrii. Indonezyjczyk ze względu na uraz kręgosłupa nie wystartuje w niedzielnym wyścigu serii, nie wiadomo też, kiedy wróci na tor. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.