Robert Kubica bardzo szczerze o bardzo słabych wynikach w DTM

Robert Kubica, który zajął trzynaste miejsce w pierwszym wyścigu serii DTM na torze Lausitzring, narzeka na osiągi swojego samochodu. - Wciąż osiągi naszego zestawu są bardzo rozczarowujące, szczególnie na tak krótkim torze - mówił dla "Przeglądu Sportowego".

14, 14 i 13 - to bilans pozycji Roberta Kubicy w pierwszych trzech wyścigach serii DTM. Polak zalicza trudny debiutancki sezon, choć w sobotnim wyścigu na Lausitzring prezentował dobre tempo i mógł osiągnąć naprawdę dobry wynik. Jednak już na pierwszych okrążeniach rywalizacji uderzył w niego Fabio Scherer, przez co samochód Kubicy obrócił się i stracił szansę na walkę nawet o punkty. Inżynier powiedział mu, że gdyby nie to zderzenie walczyłby co najmniej o jedenaste miejsce.

Zobacz wideo Kubica coraz lepiej czuje się w Alfie Romeo! Ekipa Polaka ma jednak spory problem

Robert Kubica: "Nasze osiągi są rozczarowujące"

Sam Kubica nie był zadowolony z osiągów samochodu ani sobotniej formy na torze. - Szczerze mówiąc, nasze osiągi są rozczarowujące. Wiedziałem, że DTM będzie bardzo trudny i będę musiał zapłacić pewną cenę za to, że jestem debiutantem i dołączam do tej kategorii z nowym teamem. Już z tego powodu jesteśmy w trudnej sytuacji, ale mimo tego wciąż osiągi naszego zestawu są bardzo rozczarowujące, szczególnie na tak krótkim torze, gdzie mam problem z utrzymaniem się poniżej sekundy do czołowych zawodników - ocenił Polak w rozmowie z Cezarym Gutowskim z "Przeglądu Sportowego"

- Musimy się zastanowić nad pewnymi kwestiami i definitywnie musimy się poprawić. Ogólnie, brakuje nam wydajności całego pakietu - dodał Kubica. Polski kierowca przed weekendem na Lusitzringu był mocno krytykowany za swoje pierwsze wyścigi w DTM. - Gdyby to była łatwizna, to każdy wygrywałby wyścigi z ogromną przewagą. Przed nami wciąż długa droga - stwierdził, odpowiadając na słowa m.in. Timo Schreidera, byłego mistrza serii

Niedzielna rywalizacja na Laustizringu rozpocznie się kwalifikacjami o 10:45. Start wyścigu przewidziano na godzinę 13:30. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.