Rywal zepsuł wyścig Robertowi Kubicy. Stracił szanse na dobry wynik

Robert Kubica ukończył pierwszy wyścig DTM na torze Lausitzring na trzynastym miejscu. Polak miał szansę, żeby powalczyć o wyższą pozycję, ale został uderzony i obrócony przez Szwajcara Fabio Scherera. Wygrał Nico Mueller.

Po fatalnych kwalifikacjach Robert Kubica do pierwszego wyścigu na Lausitzringu startował z szesnastego pola. Polak po starcie pozostawał na ostatnim miejscu, ale kilka zakrętów później błąd popełnił jadący przed nim Fabio Scherer. Kubica znalazł się przed Szwajcarem, ale ten prezentował o wiele lepsze tempo. 

Zobacz wideo Kubica coraz lepiej czuje się w Alfie Romeo! Ekipa Polaka ma jednak spory problem

Rywal uderzył Kubicę i zepsuł mu wyścig! Polak jechał dobrym tempem

Scherer dojechał Kubicę na prostej startowej i próbował optymistycznego manewru w pierwszym zakręcie. Popełnił błąd i uderzył w Kubicę, którego samochód się obrócił. Polak stracił dużo czasu, ale zaczął gonić rywali. Wkrótce znalazł się przed Schererem, którego ukarano po zderzeniu. 

Kubica długi czas jechał bez obowiązkowego zjazdu do alei serwisowej. Był nawet piąty, gdy do pit lane zjechali inni, ale później sam musiał zmienić opony i spadł na trzynaste miejsce. Potem prezentował niezłe tempo i ustanawiał swoje najlepsze czasy w wyścigu, ale strata ze względu na zderzenie z Schererem była zbyt duża, żeby nawiązać z kimkolwiek walkę. Pozycja Polaka się już nie zmieniła. Trzynaste miejsce to i tak jego najlepszy dotychczasowy wynik w DTM po dwóch finiszach na czternastym miejscu w Belgii. 

Wygrał Nico Mueller. Szwajcar jak dotąd nie ma sobie równych i na ma wymarzony początek sezonu - zwycięstwa we wszystkich trzech wyścigach. Na drugiej pozycji rywalizację ukończył kierowca BMW - Sheldon van der Linde. To promyk nadziei dla konstruktora w walce z dominującym w stawce od początku sezonu Audi. Na najniższym stopniu podium stanął Holender Robert Frijns. Drugi wyścig na Lausitzring odbędzie się jutro - start rywalizacji zaplanowano na 13:30, a kwalifikacje odbędą się o 10:45. 

Przeczytaj także: