Co za finisz wyścigu Formuły 3! "Najlepsze ostatnie okrążenie w historii!" [WIDEO]

Ostatnie okrążenie niedzielnego wyścigu Formuły 3 przyniosło fanom niezwykłe emocje. Po trzech manewrach wyprzedzania, w tym jednym na ostatnim zakręcie, z walki o wygraną zwycięsko wyszedł Bent Viscaal.

Walka o zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Formuły 3 trwała do ostatniego zakrętu. Kierowcy rywalizowali na tym samym torze, co seria Formuły 1 - Silverstone w Wielkiej Brytanii. To piąty weekend wyścigowy w tym sezonie, a w sobotę najlepszym okazał się lider klasyfikacji generalnej, Logan Sargeant. 

Zobacz wideo Fatalny start Roberta Kubicy. Błąd za błędem, mimo dodatkowej pomocy [F1 Sport]

Viscaal wyprzedził Zendeliego na ostatnim zakręcie wyścigu!

W niedzielę głównymi aktorami byli jednak Holender Bent Viscaal oraz Niemiec Lirim Zendeli. Podczas przejazdu prostą start-meta przed ostatnim okrążeniem prowadził jeszcze Zendeli. W pierwszym zakręcie finałowego kółka wyprzedził go Viscaal. Bronił się przed Niemcem przez kilka kolejnych zakrętów, ale pod koniec okrążenia na prowadzenie znów wyszedł jego rywal.

Viscaal wiedział, że może powalczyć z Zendelim w trzecim sektorze Silverstone. Przepuścił go, następnie przygotował sobie dobrą pozycję i objechał Niemca po zewnętrznej w ostatnim zakręcie, wpadając na metę wyścigu tuż przed nim. Gdyby nie jego lepsza linia jazdy w trakcie pokonywania zakrętu do rozstrzygnięcia, kto przejechał linię mety pierwszy, potrzebny byłby "photo finish". 

"Najlepsze ostatnie okrążenie w historii serii"

Wideo z zapisem całego okrążenia podało dalej nawet oficjalne konto Formuły 1 na Twitterze. - To chyba najlepsze ostatnie okrążenie w historii serii - czytamy w opisie. Trzecią pozycję w cieniu niezwykłej walki Viscaala i Zendeliego dowiózł Francuz Theo Pourchaire. Lider serii,Logan Sargeant nie ukończył wyścigu. Na godzinę 15:10 na Silverstone zaplanowano rywalizację w Grand Prix 70-lecia Formuły 1

Przeczytaj także:

Więcej o: