Fatalnie. Tym samochodem nie da się ścigać! Kubica walczył nie tylko z rywalami

Robert Kubica zajął 14. miejsce w drugim wyścigu serii DTM. Duży wpływ na słabą pozycję Polaka miały usterki w jego BMW, które zgłaszał podczas jazdy. Kubica walczył nie tylko z rywalami, ale też z samochodem.

W kwalifikacjach Robert Kubica był 12. i z takiego miejsca ruszył do drugiego wyścigu DTM na torze Spa-Francorchamps w Belgii. Polak już na starcie dał się wyprzedzić kilku rywalom i spadł od razu na 15. pozycję. Później po karze dla Harissona Neweya awansował na 14. miejsce, ale przez cały wyścig miał wielkie problemy ze swoim samochodem.

Zobacz wideo "Ten wyścig był koszmarem". Kimi Räikkönen nie wytrzymał [F1 Sport]

Robert Kubica z wielkimi problemami, ale dojechał do mety

W kolejnej fazie wyścigu nie było wcale lepiej. Jonathan Aberdein wyprzedził polskiego kierowcę. Kubica nie potrafił utrzymać równego tempa. Przed połową wyścigu postanowił zjechać na pit-stopa, aby zmienić opony. Po wyjeździe z alei serwisowej spadł na ostatnie miejsce. Na 30 minut przed końcem wyścigu tracił aż 15 sekund do Ferdinanda Hasburga.

W kolejnej fazie wyścigu Polak nie mógł rozwinąć odpowiedniej szybkości i tracił coraz więcej do będącego przed nim Timo Glocka. Harrison Newey nie ukończył wyścigu, a Habsburg zjechał kolejny raz na pit-stopa, dzięki czemu Kubica awansował na 14. miejsce, na którym ukończył ostatecznie wyścig. Polak stracił 1:30, 445 do zwycięzcy - Rene Rasta i ponad 26 sekund do 13. Timo Glocka. Wygrał Rene Rast. Drugi był Nico Mueller, a trzeci Robin Frijns.

Pełne wyniki 2. wyścigu serii DTM w Belgii:

Wyniki 2. wyścigu serii DTMWyniki 2. wyścigu serii DTM screen DTM

Problemy z samochodem powodem słabego wyścigu Kubicy

Duży wpływ na kolejny słaby występ Kubicy miały usterki w BMW, zwłaszcza przy hamowaniu.(dyferencjał). Polak zgłaszał je podczas wyścigu. To jednak nie wszystko, ponieważ problemem był także brak przyczepności, przez co opony zużywały się w błyskawicznym tempie.

Przeczytaj także: