Kolejny słaby występ Roberta Kubicy w DTM! Na razie nie widać nadziei

Robert Kubica zajął 12. miejsce w kwalifikacjach do drugiego wyścigu serii DTM. Polak poprawił swoją pozycję względem soboty, zaledwie o dwa miejsca.

W sobotę Robert Kubica zajął dopiero 14. miejsce w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu w serii DTM. W niedzielę Polak miał szansę na poprawienie swojego osiągnięcia podczas kolejnej sesji kwalifikacyjnej na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Zobacz wideo Koszmar zespołu Kubicy. Padły mocne słowa. "Nie wszyscy pracują, jak powinni"

Kolejny słaby start Kubicy w kwalifikacjach do DTM

35-latek dość długo przebywał w boksie i na półmetku kwalifikacji (trwały 20 minut) miał tylko jedno okrążenie pomiarowe, które dało mu czas 2:07.583 i ostatnie miejsce w stawce 15 kierowców. Do 14. Harrison Neweya tracił 0,8 sekundy.

Dopiero na cztery minuty przed końcem kwalifikacji Kubica wyjechał ponownie na tor. Polak minimalnie poprawił swój czas i ostatecznie zajął 12. miejsce z czasem 2:06.169. Kwalifikacje wygrał Rene Rast, który wyprzedził Kubicę o 1.970. Drugi był Robin Frijns, a trzeci Sheldon Van der Linde.

Poniżej pełne wyniki kwalifikacji do 2. wyścigu serii DTM:

Kubica 12. w kwalifikacjach do 2. wyścigu DTMKubica 12. w kwalifikacjach do 2. wyścigu DTM screen DTM


Dla Kubicy to kolejne nieudane kwalifikacje, głównie dlatego, że jego zespół jest słabszy w stawce od innych aut i na razie nie widać nadziei na poprawę. Kolejny wyścig DTM w sezonie 2020 już o 13:25.

Przeczytaj także:

Więcej o: