Były kierowca F1 przeszedł kolejną operację mózgu. "Nie wiem, czy będzie można się z nim komunikować"

Były kierowca F1, a obecnie niepełnosprawny kolarz, Alex Zanardi, przeszedł kolejną operację mózgu w jednej z klinik w Mediolanie. Lekarze określają jego stan jako "stabliny".

19 lipca minął miesiąc od fatalnego wypadku niepełnosprawnego kolarza i byłego kierowcy wyścigowego Alexa Zanardiego. W poniedziałek Włoch został przeniesiony do specjalistycznej placówki neurologicznej w prowincji Lecco. Media spekulowały, że kolejnym krokiem może być umieszczenie go w klinice w Lozannie, w której zajmowano się Michaelem Schumacherem. Stan Włocha się jednak pogorszył. 

Zobacz wideo Ten wyścig był koszmarem". Kimi Räikkönen nie wytrzymał [F1 Sport]

Zanardi po kolejnej operacji. Lekarze określają jego stan zdrowia jako "stabliny"

Zanardi kilka dni temu musiał wrócić na oddział intensywnej terapii, tym razem w szpitalu San Raffaele w Mediolanie i przejść kolejną operację, która zakończyła się powodzeniem. Stan 53-latka po kolejnym zabiegu jest określany jako "stabilny". 

Kilka dni temu o Zanardim wypowiedział się jego syn Niccolo. - Nie wiem, czy będzie można się z nim jeszcze komunikować, nie reaguje. Rehabilitacja zajmie mu dużo czasu - mówił cytowany przez portal autoweek.com. Wcześniej ksiądz, który był w klinice, do której przetransportowano Zanardiego, twierdził w rozmowie z dziennikiem "La Gazzetta dello Sport", że paraolimpijczyk co jakiś czas był przytomny. - Budził się, ale był zmęczony i szybko znów przestawał być aktywny. Nie mogłem do niego podejść, bo zakazują nam tego przyjęte restrykcje ze względu na epidemię - zdradził. 

Władze szpitala San Raffaele w Mediolanie poinformowały, że Zanardi został tu przewieziony po tym, jak jego stan stał się "niestabilny". Wrócił na oddział intensywnej terapii. - Podjęliśmy decyzję, że w takim stanie nie może zostać w klinice i przewieźliśmy go do szpitala. Więcej informacji na temat jego zdrowia na razie nie zostanie udzielone - powiedział dyrektor obiektu Claudio Zanon cytowany w oficjalnym komunikacie.

Alex Zanardi to niepełnosprawny kolarz i były kierowca wyścigowy. Był m.in. zawodnikiem Formuły 1, ale w 2001 roku jego karierę przerwał wypadek w amerykańskiej serii CART, po którym stracił obie nogi i przeszedł siedem zawałów serca. Włoch został paraolimpijczykiem i zdobywał złote medale w rywalizacji na rowerach ręcznych w Londynie w 2012, a także w Rio de Janeiro w 2016 roku. 19 czerwca miał fatalny wypadek podczas sztafety handbike'ów niedaleko Sieny. Uderzył w ciężarówkę i doznał poważnych obrażeń neurologicznych.

Przeczytaj także:

Więcej o: