Chciał się popisać na podium trikiem z szampanem. Wylądował w szpitalu [WIDEO]

Celestino Vietti po zajęciu trzeciego miejsca w GP Andaluzji klasy Moto 3 w MotoGP próbował powtórzyć sztuczkę ze spektakularnym otwarciem szampana, jaką wcześniej prezentował kierowca Formuły 1, Lando Norris. Dla Włocha skończyło się to wizytą w szpitalu i 22 szwami na ręce.

Norris po swoich wyścigach w niższych seriach wyścigowych wymyślił dość nietypowy sposób na otwieranie szampana na podium. Brytyjczyk skakał z podium i ustawiał butelkę tak, żeby po uderzeniu o ziemię cały napój wystrzeliwał w górę. Tak zrobił także po swoim pierwszym miejscu na podium w F1 podczas tegorocznego wyścigu o Grand Prix Austrii. 

Zobacz wideo "Atomowe okrążenia Lando Norrisa". Niesamowita końcówka wyścigu

Włoski zawodnik chciał się popisać na podium. Skończyło się na 22 szwach w ręce

Trick Norrisa chciał powtórzyć zawodnik klasy Moto 3 w MotoGP - Celestino Vietti. Włoch zajął trzecie miejsce w GP Andaluzji i także zeskoczył z podium z butelką. W jego próbie wykonania cieszynki na podium nie wszystko poszło jednak tak, jak powinno. 

Vietti roztrzaskał butelkę i skaleczył się jej górną częścią. Sam szampan rozlał się po całym podium, ale nie wystrzelił w górę. Zaskoczony Włoch tylko uśmiechał się do swoich kolegów - zwycięzcy wyścigu Tatsukiego Suzukiego i drugiego na mecie Johna McPhee, którzy postawili na bardziej tradycyjne świętowanie. Po całym zdarzeniu miał zostać przewieziony do szpitala, gdzie założono mu aż 22 szwy w pokaleczonej ręce. 

 

Włoski zawodnik w niedzielę stanął na podium po raz piąty w karierze - jeszcze nigdy nie zajął wyższej pozycji niż trzecia. Wcześniej dokonywał tego raz w 2018 i czterokrotnie w 2019 roku. GP Andaluzji było trzecią z osiemnastu rund klasy Moto 3 w tegorocznym sezonie MotoGP. 

Przeczytaj także:

Więcej o: