Legenda DTM szczerze o Robercie Kubicy. Porównał go do Zanardiego

Hans-Joachim Stuck, były kierowca Formuły 1 i legenda serii DTM wypowiedział się o Robercie Kubicy i jego udziale w nowym sezonie serii. - Nie przeżyłby bez motorsportu - ocenił Niemiec.

Stuck został zapytany o Roberta Kubicę w rozmowie z portalem motorsport-total.com. - Bardzo go lubię. To, co przeżył, było niezwykłe. Dla mnie to porównywalne z Alexem Zanardim. On też musiał szukać motywacji do dalszego życia poprzez jazdę i wyścigi. Tak jak z ręką Roberta: myślę, że nie przeżyłby bez motorsportu - ocenił. Alex Zanardi to włoski kierowca i paraolimpijczyk, który wciąż walczy o życie po fatalnym wypadku na rowerze ręcznym z 19 czerwca. 

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Legenda DTM porównała Kubicę do Zanardiego: Też szukał motywacji

Legenda DTM czeka, żeby obserwować, jak Polak będzie sobie radził w dotąd nieznanej mu serii. - Na pewno pewną rolę odegra jego ręka, która powoduje pewne ograniczenia. Nie można o tym zapominać, ale jestem podekscytowany tym, że zobaczę go w DTM - mówił Stuck. Niemiec zdobywał mistrzostwo serii w 1990 roku, wygrał 11 wyścigów. Startował też w Formule 1 w latach 1974-1979 - zdobył 29 punktów i dwukrotnie stawał na podium.  

Tegoroczny sezon DTM rozpocznie się 1 sierpnia. Na całą rywalizację złoży się dziewięć rund organizowanych na znanych, europejskich torach, a pierwszy wyścig odbędzie się na belgijskim Spa-Francorchamps. Początkowo wydawało się, że wyścigi Roberta Kubicy w niemieckiej serii pokaże jedynie kanał Eleven Sports, jednak już wiadomo, że rywalizacja z udziałem polskiego kierowcy będzie pokazywana także w otwartej telewizji! Sobotnią rywalizację na belgijskim torze będzie można obejrzeć także na kanale Super Polsat. Początek sobotniego wyścigu o godz. 13:30.

Przeczytaj także:

Więcej o: