Drugie podium w karierze Schumachera. Syn legendy mógł nawet wygrać

Syn Michaela Schumachera, Mick drugi raz w karierze stanął na podium wyścigu Formuły 2. Niemiec zajął trzecie miejsce w głównej rywalizacji podczas Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

Schumacher startował do wyścigu z piątego pola startowego i utrzymywał się w czołówce stawki. Postawił na strategię z założeniem twardszych opon niż jego rywale i przez chwilę był liderem. Niemiec liczył, że utrzyma się na pierwszej pozycji do końca wyścigu, ale ostatecznie skończył rywalizację na trzecim miejscu.

Zobacz wideo "Włoskie media raz kogoś kochają, raz nienawidzą". Z czego wynika problem Ferrari?

Syn Michaela Schumachera na podium wyścigu Formuły 2

Wyprzedziło go dwóch Rosjan - zwycięzca rywalizacji Robert Schwartzman, czyli zespołowy kolega Niemca oraz Nikita Mazepin z Hitech GP. Dla Schumachera to drugie podium w drugim sezonie Formuły 2 w karierze. Wcześniej udało mu się wygrać sprint na tym samym torze w zeszłym sezonie. 

- Osiągnęliśmy maksimum osiągu samochodu i liczyliśmy, że w końcówce twardsza mieszanka utrzyma dobre tempo do końca. Później miałem jednak problemy z temperaturą opon i kierowcy stosujący inną strategię mnie wyprzedzili - stwierdził Schumacher po wyścigu. 

Mick Schumacher zmieniał nazwisko, żeby nie być kojarzonym z ojcem

Mick Schumacher swoją karierę rozpoczynał w mistrzostwach Formuły 4 ADAC w 2015 roku. Dwa lata później zaliczył swój pierwszy sezon w Formule 3, a rok później został mistrzem serii, wygrywając w ośmiu wyścigach. W 2019 roku zadebiutował w Formule 2 i zajął dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej serii. W tym sezonie do tej pory zdobył 29 punktów i w tabeli mistrzostw kierowców zajmuje siódmą pozycję. 

Niemiec niedawno opisał swoje relacje z ojcem Michaelem i przyznał, że wielokrotnie używał nieswojego nazwiska, żeby ludzie go nie rozpoznawali i nie łączyli z siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1. - Nie patrzyłem na niego jak na "najlepszego kierowcę na świecie", tylko jak na swojego ojca - opowiadał "Sport Bildowi" 21-latek. 

Przeczytaj także:

Więcej o: