Trwa walka o życie Zanardiego! Papież Franciszek wysłał do niego list

Niezwykłą okładkę przygotowała do środowego wydania "La Gazetta dello Sport". Włoski dziennik sportowy opublikował na niej list papieża Franciszka do Alexa Zanardiego, który w piątek w wyniku kolejnego w swojej karierze wypadku doznał obrażeń mózgu i jest utrzymywany w śpiączce.

Alex Zanardi brał udział w sztafecie na rowerach ręcznych, poświęconej promocji aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Według relacji świadków Włoch stracił kontrolę nad rowerem, przewrócił się, po czym wpadł na przeciwny pas, gdzie uderzył w jadącą ciężarówkę, która nie była już w stanie uniknąć zderzenia. Po wypadku Zanardi został przetransportowany do szpitala w Sienie, gdzie najpierw przeprowadzono trzygodzinną, skomplikowaną operację neurochirurgiczną, a po jej zakończeniu sportowiec został wprowadzony w stan śpiączki. Zgodnie z oświadczeniem, jakie wydał szpital, pozostanie w niej co najmniej do końca przyszłego tygodnia.

Zobacz wideo Bologna - Juventus 2:0. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Wzruszający list papieża Franciszka do Alexa Zanardiego. "Modlę się o ciebie"

Istnieje duże ryzyko, że Włoch straci wzrok, ale według lekarzy "obrażenia nie są na poziomie tych, które w swoim wypadku na nartach doznał Michael Schumacher". Były kierowca Formuły 1 znalazł się na okładce środowego wydania "La Gazetta dello Sport". Redakcja zdecydowała się zamieścić na niej informację o liście od papieża Franciszka do Zanardiego. - Dzięki sportowi uczyniłeś niepełnosprawność lekcją dla ludzkości - napisał. - Modlę się o ciebie, jesteś życiowym zwycięzcą. 

Alex Zanardi to była kierowca Formuły 1 i amerykańskiej serii CART. W 2001 roku stracił w wypadku obydwie nogi, po czym rozpoczął starty w wyścigach rowerów ręcznych. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza paraolimpijskiego.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA