Wpadł na przeciwny pas i uderzył w ciężarówkę. Były kierowca F1 walczy o życie

Znamy nowe szczegóły wypadku byłego kierowcy Formuły 1 i czterokrotnego mistrza paraolimpijskiego, Alexa Zanardiego. Włoch, który walczy o życie po tym, jak w piątek wjechał rowerem ręcznym w ciężarówkę, przeszedł trzygodzinną operację neurochirurgiczną.

Alex Zanardi brał udział w sztafecie na rowerach ręcznych poświęconej promocji aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Według relacji świadków Włoch stracił kontrolę nad rowerem, przewrócił się, po czym wpadł na przeciwny pas, gdzie uderzył w jadącą ciężarówkę, która nie była już w stanie uniknąć zderzenia.

Zobacz wideo Bundesliga. Schalke - Bayer 1:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Fatalny wypadek Alexa Zanardiego. Włoch walczy o życie, pozostaje w stanie ciężkim

Jego stan od początku był poważny i już chwilę po przetransportowaniu do szpitala w Sienie zajęli się nim lekarze. Według informacji podanych przez szpital od 19 do 22 trwała jego operacja neurochirurgiczna, zajmowano się też twarzą i szczęką zawodnika, które najbardziej ucierpiały w wypadku. Po zabiegu stan Zanardiego pozostaje ciężki, ale stabilny. Przeniesiono go na oddział intensywnej opieki medycznej. Kolejne informacje lekarze podadzą o 10 rano w sobotę. Opublikowano film z miejsca zdarzenia, na którym widać rower ręczny, którym jechał Włoch. 

Alex Zanardi to była kierowca Formuły 1 i amerykańskiej serii CART. W 2001 roku stracił w wypadku obydwie nogi, po czym rozpoczął starty w wyścigach rowerów ręcznych. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza paraolimpijskiego.

Przeczytaj także: