Alex Zanardi walczy o życie w szpitalu. Miał wypadek na trasie wyścigu we Włoszech

Alex Zanardi, czterokrotny mistrz paraolimpijski, a także były kierowca Formuły 1, doznał poważnego urazu głowy po wypadku podczas wyścigu na rowerach ręcznych. Stan Włocha jest określany jako ciężki. Konieczna okazała się także operacja.

Alex Zanardi brał udział w wyścigu na rowerach ręcznych we Włoszech. Według relacji świadków Włoch stracił kontrolę nad rowerem, przewrócił się, po czym wpadł na przeciwny pas, gdzie uderzył w jadącą ciężarówkę, która nie była już w stanie uniknąć zderzenia.

Zobacz wideo Kubica w Dakarze? "Musiałby uważać, żeby nie skończyć na dachu"

Zanardi został zabrany helikopterem do szpitala Santa Maria alle Scotte w Sienne, a jego stan jest określany jako ciężki. Doznał poważnego urazu głowy, dlatego lekarze podjęli decyzję o operacji Włocha, który cały czas walczy o życie.

Alex Zanardi to była kierowca Formuły 1 i amerykańskiej serii CART. W 2001 roku stracił w wypadku obydwie nogi, po czym rozpoczął starty w wyścigach rowerów ręcznych. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza paraolimpijskiego.

Przeczytaj także: