Robert Kubica coraz szybszy! Polak robi błyskawiczne postępy

Robert Kubica zajął 8. miejsce w porannej sesji drugiego dnia testów serii DTM na niemieckim torze Nuerburgring. Polak znacząco poprawił swój czas w porównaniu do pierwszego dnia - najszybsze okrążenie przejechał w czasie 1:19.783 i był o niespełna pół sekundy wolniejszy od najszybszego kierowcy.

Robert Kubica powrócił na tor po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, która wstrzymała możliwość rozpoczęcia sezonu Formuły 1 i DTM. Ta druga seria w poniedziałkowy poranek rozpoczęła jednak czterodniowe testy na torze Nuerburgring. W porannej części pierwszego dnia jazd Kubica był ostatni, a po przerwie zajął 7. miejsce.

Zobacz wideo Kubica w Dakarze? "Musiałby uważać, żeby nie skończyć na dachu"

We wtorek w sesji porannej Kubica wykręcił 8. czas dnia - 1:19.783, poprawiając się o ponad 0,7 sekundy w porównaniu do najlepszego rezultatu z poniedziałku. Najszybszy okazał się Ferdinand Zvonimir von Habsburg, z czasem 1:19.319. Najlepszy spośród kierowców, jadących BMW M4 DTM, czyli takim samym autem jak Kubica, był Phillip Eng - zajął 2. miejsce z wynikiem 1:19.329.

Kubica jest jedynym kierowcą ORLEN Team ART, który bierze udział w testach na Nuerburgring. Dzięki temu będzie miał do dyspozycji wszystkie cztery dni jazdy. Testy odbywają się przy najwyższych standardach bezpieczeństwa. Ekipy w alei serwisowej pracują w maseczkach, a także w osobnych garażach, które są od siebie odpowiednio oddzielone. 

Niedawno poznaliśmy kalendarz DTM na sezon 2020. Dotychczas władze serii wstrzymywały się z jego ogłoszeniem ze względu na pandemię. Sezon rozpocznie się w sierpniu od wyścigu w Belgii, a zakończy się w listopadzie w niemieckim Hockenheim. Każda z rund odbędzie się przy pustych trybunach. 

Przeczytaj także:

Więcej o: