Robert Kubica wrócił na tor! Pojechał o 1,3 sekundy wolniej niż najlepszy kierowca

W poniedziałek rozpoczęły się czterodniowe przedsezonowe testy serii DTM, w której w tym sezonie startował będzie Robert Kubica. Polak zaliczył czas o 1,3 sekundy gorszy od najlepszego kierowcy i zajmuje ostatnie, dziewiąte miejsce.

Robert Kubica powrócił na tor po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, która wstrzymała możliwość rozpoczęcia sezonu Formuły 1 i DTM. Ta druga seria w poniedziałkowy poranek rozpoczęła jednak czterodniowe testy na torze Nuerburgring. W porannej części pierwszego dnia jazd Kubica był ostatni.

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Kubica wrócił na tor! Był ostatni w porannej sesji testowej DTM

Polak zaliczył dziewiąty czas - 1:20.519. Pojechał o 1,3 sekundy wolniej niż najlepszy na torze Philipp Eng z BMW. Do ósmego Fabio Scherera z WRT Kubica stracił 0,4 sekundy. Kierowcy jeździli od 8:30 do 12:00. Ponownie pojawią się na torze na popołudniową sesję - od 14:00 do 18:00. 

Kubica jest jedynym kierowcą ORLEN Team ART, który bierze udział w testach na Nuerburgring. Dzięki temu będzie miał do dyspozycji wszystkie cztery dni jazdy. Testy odbywają się przy najwyższych standardach bezpieczeństwa. Ekipy w alei serwisowej pracują w maseczkach, a także w osobnych garażach, które są od siebie odpowiednio oddzielone. 

Niedawno poznaliśmy kalendarz DTM na sezon 2020. Dotychczas władze serii wstrzymywały się z jego ogłoszeniem ze względu na pandemię. Sezon ruszy w lipcu na torze ulicznym w Norisring w Niemczech, a zakończy się w listopadzie w niemieckim Hockenheim. Każda z rund odbędzie się przy pustych trybunach. 

Przeczytaj także:

Więcej o: