Robert Kubica wraca do ścigania! Samochód już w garażu. Polak zdradził, jak wygląda

W poniedziałek ruszają przedsezonowe testy DTM - niemieckiej serii wyścigów aut turystycznych. Dla Roberta Kubicy to pierwsza okazja do jazdy autem w pełni przygotowanym do rywalizacji w nowej dla niego serii.

Początkowo testy serii DTM miały odbyć się dniach 16-19 marca na włoskim torze Monza. Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa postanowiono jednak przenieść je na niemiecki Hockenheim. Potem jednak je odwołano, podobnie jak początek sezonu niemieckiej serii. Ostatecznie testy odbędą się w dniach 8-11 czerwca na niemieckim torze Nuerburgring. Tym samym niemiecka seria powróci na tory wyścigowe. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie także nowy kalendarz na sezon 2020.

Zobacz wideo "Życie kierowców F1 będzie wyglądało zupełnie inaczej. Powrót do gokartów"

Kierowcy od poniedziałku będą jeździć od godz. 9:00, a testy w zależności od warunków będą trwały do godz. 17:00-18:00, z godzinną przerwą. Zgodnie z protokołem, każdy zespół będzie pracował w osobnym garażu, pomiędzy zespołami mają być zachowane dodatkowe odstępy, a wszyscy mechanicy mają pracować w maseczkach.

Testy na Nuerburgringu będą także pierwszą okazją dla Roberta Kubicy na jazdę BMW M4 DTM, przygotowanym na nowy sezon niemieckiej serii. Podczas testów na torze Jerez Polak korzystał ze zmodyfikowanej kierownicy, w której przełożono łopatkę zmiany biegów na lewą stronę, a także zmieniono rozkład przycisków, aby te najczęściej używane znalazły się po lewej stronie kierownicy.

Przeczytaj także:

Więcej o: