Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Jest nowy termin

Władze DTM poinformowały, że w dniach 8-11 czerwca na torze Nuerburgring odbędą się testy niemieckiej serii. Tym samym Robert Kubica powróci do jazdy na torze wyścigowym.

Początkowo testy serii DTM miały odbyć się dniach 16-19 marca na włoskim torze Monza. Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa postanowiono jednak przenieść je na niemiecki Hockenheim. Ostatecznie jednak je odwołano, podobnie jak początek sezonu niemieckiej serii.

Zobacz wideo Kubica w Dakarze? "Musiałby uważać, żeby nie skończyć na dachu"

Robert Kubica wróci na tor w czerwcu

Władze DTM poinformowały w środę, że testy odbędą się w dniach 8-11 czerwca na niemieckim torze Nuerburgring. Tym samym niemiecka seria powróci na tory wyścigowe. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie także nowy kalendarz na sezon 2020.

- Przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną prędkością. Rozpoczną go oficjalne testy na torze Nuerburgring w przyszłym miesiącu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim na torze, którzy nam go udostępnili, aby umożliwić nam bezpieczne testowania przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa - podkreślił dyrektor zarządzający serią, Marcel Mohaupt.

Powrót serii DTM oznacza także powrót Roberta Kubicy na tor. Polak, który w tym roku będzie kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1, będzie jednocześnie kierowcą wyścigowym zespołu Orlen Team ART w niemieckiej serii.

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. W praktyce to jednak jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Przeczytaj także:

Więcej o: