Sport.pl

Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Jest nowy termin

Władze DTM poinformowały, że w dniach 8-11 czerwca na torze Nuerburgring odbędą się testy niemieckiej serii. Tym samym Robert Kubica powróci do jazdy na torze wyścigowym.

Początkowo testy serii DTM miały odbyć się dniach 16-19 marca na włoskim torze Monza. Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa postanowiono jednak przenieść je na niemiecki Hockenheim. Ostatecznie jednak je odwołano, podobnie jak początek sezonu niemieckiej serii.

Zobacz wideo Kubica w Dakarze? "Musiałby uważać, żeby nie skończyć na dachu"

Robert Kubica wróci na tor w czerwcu

Władze DTM poinformowały w środę, że testy odbędą się w dniach 8-11 czerwca na niemieckim torze Nuerburgring. Tym samym niemiecka seria powróci na tory wyścigowe. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie także nowy kalendarz na sezon 2020.

- Przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną prędkością. Rozpoczną go oficjalne testy na torze Nuerburgring w przyszłym miesiącu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim na torze, którzy nam go udostępnili, aby umożliwić nam bezpieczne testowania przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa - podkreślił dyrektor zarządzający serią, Marcel Mohaupt.

Powrót serii DTM oznacza także powrót Roberta Kubicy na tor. Polak, który w tym roku będzie kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1, będzie jednocześnie kierowcą wyścigowym zespołu Orlen Team ART w niemieckiej serii.

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. W praktyce to jednak jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (10)
Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Jest nowy termin
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 1 raz 1

  nieudaczne obesrane wolactwo już się zapluło z bezsilności...

 • jark76

  Oceniono 3 razy 1

  Będzie się ścigał i jak widać bardzo to przeszkadza tym co zmarnowali swoje życie

 • plastikpiokio

  0

  niech wraca ale tylko na tor wąskotorówki .

 • kajman6

  0

  Taki jezdem szczęśliwy ! Niech cie buk ma swojej opiece robert.

 • segregator-a5

  Oceniono 2 razy 0

  I to "całe szczęście" za darmo, czyli jak do tej pory, będziemy musieli coś tam jeszcze dorzucić ku uciesze tego doodbytniczego PIS-czopka o zmodyfikowanym uwalnianiu?

 • hikuj13

  Oceniono 2 razy -2

  ile tym razem będzie podatników polskich
  kosztował ten powrót ?

 • proz

  Oceniono 2 razy -2

  Dajcie spokój, facet ledwo skończył podstawówkę, powinien jeździć śmieciarą w jakimś MPO.

 • info0

  Oceniono 2 razy -2

  Tak, wróci, jak mu dadzą poprowadzić a na to się nie zanosi :P.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy -2

  A ponoć miał już w kieszeni intratny kontrakt na 1 mln euro za występy w autodromie Orlen objeżdżających polskie miasteczka do 10 tysięcy mieszkańców. Tam Robuś miał pokazywać jak najefektywniej zderzać się by potem doić jako rencista PFRON, ZUS i Orlen!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX