Co dalej z Robertem Kubicą? Fatalna wiadomość dla polskiego kierowcy. Cios w serce

- Jesteśmy zaskoczeni decyzją Audi o wycofaniu się z DTM - komunikat o takiej treści wydało BMW, które obecnie jest jedynym producentem, zdolnym do rywalizacji w tej serii wyścigów w 2021 roku. Po rezygnacji koncernu z wyścigów, jest to niepomyślna wiadomość nie tylko dla Roberta Kubicy, ale również dla innych kierowców związanych z tą firmą.

Kilka dni temu niemiecki koncern podjął zaskakującą decyzję, że po 2020 roku wycofa się z wyścigów DTM. Dla serii to cios w serce. Bez Audi może nie przetrwać. Zawiedziony może być Robert Kubica, który niecierpliwie czeka na początek sezonu - pisał kilka dni temu Michał Gąsiorowski w swoim tekście

Zobacz wideo

BMW wydało komunikat o wycofaniu się Audi z DTM

Rezygnacja Audi z DTM jest tematem dyskusji w całych Niemczech. BMW nie kryje zdziwienia całą sytuacją i postanowiło wydać specjalny komunikat. - Jako grupa BMW jesteśmy zaskoczeni decyzją Audi o wycofaniu się z DTM po sezonie 2020. Razem z ITR (promotor wyścigów DTM - przyp. red.) zawsze z pasją i zaangażowaniem walczyliśmy o przyszłość i dalszy rozwój tej serii. Teraz musimy dokonać oceny sytuacji i możliwych konsekwencji - możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez BMW.

Wszystko wskazuje na to, że może to być koniec DTM nie tylko dla Roberta Kubicy, ale innych kierowców Audi. W sumie obecnie sytuacja dotyczy aż dziewięciu kierowców. Jeden z nich Rene Rast, który jest aktualnym mistrzem DTM i postanowił skomentować decyzję podjęto przez niemiecki koncern.

Komentarz mistrza DTM po decyzji Audi

- Taki moment to jedna z najgorszych sytuacji dla aktywnego kierowcy. Indywidualnie wciąż będę się ścigał, mocno w to wierzę. W jaki sposób i w jakiej kategorii zobaczymy. To nie była niespodzianka. Dyskusje, plotki i kryzys związany z koronawirusem dało się przewidzieć, że coś takiego może się wydarzyć. Chociaż już o tym wiedzieliśmy, to teraz, gdy już do tego doszło, wszystko jest trochę trudniejsze - powiedział Rast, cytowany przez portal autopromicia.com.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: