Sport.pl

Najlepszy zespół DTM rezygnuje! Czarne chmury nad serią Roberta Kubicy

Zespół Audi, aktualni mistrzowie DTM, poinformował, że po zakończeniu sezonu 2020 wycofa się z DTM. Ta decyzja może oznaczać zakończenie rywalizacji w niemieckiej serii, gdzie ścigać się będzie w tym roku Robert Kubica.

Audi poinformowało oficjalnie w poniedziałek o rezygnacji ze startów w serii DTM po zakończeniu sezonu 2020. Władze firmy podjęły decyzję o przekierowaniu swoich zasobów na zespół w Formule E, aby skupić się na rozwoju mobilności i elektryczności w autach, a także wsparciu zespołów w seriach TCR, GT3 i GT4.

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

- Audi kształtowało przez lata DTM, a DTM kształtowało Audi. To najlepiej pokazuje, jak wielka siła leży w motorsporcie - podkreślił w komunikacie Markus Duesmann, prezes Audi AG. - Dzięki sile motorsportu zamierzamy stać się dostawcą sportowej, zrównoważonej mobilności. Dlatego chcemy skoncentrować nasze wysiłki na torach, systematycznie rywalizując o lepszą technologię. Formuła E jest do tego bardzo dobrą platformą - dodał Duesmann.

Odejście Audi oznacza dla serii DTM ogromne kłopoty. Już w obecnym sezonie istniały ogromne obawy dotyczące liczby samochodów, które pojawią się na starcie. Dzięki obecności Roberta Kubicy wystartować miało 16 kierowców - dziewięciu za kierownicą Audi oraz siedmiu za kierownicą BMW. Po odejściu Audi istnieje ogromne ryzyko, że bez zmiany regulaminu nie wystartuje kolejny sezon serii.

- To trudny dzień dla motorsportu w Niemczech i całej Europie. Głęboko żałuję decyzji Audi o rezygnacji ze startów w DTM po sezonie 2020. Szanujemy ją, ale to ogłoszenie stawia ITR, BMW i inne zespoły przed wieloma wyzwaniami - podkreślił w oświadczeniu Gerhard Berger, szef niemieckiej serii.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (19)
Najlepszy zespół DTM rezygnuje! Czarne chmury nad serią Roberta Kubicy
Zaloguj się
 • deutschearbeitmaschine

  Oceniono 14 razy 12

  Tam gdzie idzie Kubica tam wszystko się psuje. To jest Jonasz. Jednak trzeba przyznać, że Kubica potrafi się ustawić. Brać miliony złotych za sezon i nic nie robić. Po prostu bajka! Gdzie podziali się ludzie, którzy mówili, że pieniądze wydane przez Orlen na Kubicę zwrócą się z nawiązką?

 • jeak

  Oceniono 5 razy 5

  Patrząc na tegoroczną "formę" Kubicy, raczej nie widzę jego szans na jazdę w kolejnych sezonach - nadszedł już czas by zejść ze sceny.

 • mcguirre

  Oceniono 5 razy 5

  Boooże ten to ma całe życie pod górkę. A Orlen znów umoczy kasę. Pozostanie granie w grę...

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 5

  Orlen ZAWSZE OSTATNI !!!

 • permvperm

  Oceniono 3 razy 3

  Zlikwidują DTM... Czym teraz zajmie się Kubica? Chyba nie zasnę.

 • ziggybam

  Oceniono 5 razy 3

  Co chcecie aktualna pozycja i sukcesy Kubicy w motorsporcie są dobrym odzwierciedleniem pozycji Orlenu w Europie za rządów PiS. Wszystko jest na swoim miejscu, rączka rączkę myje.

 • segregator-a5

  Oceniono 6 razy 2

  Kubica może mieć wielki problem, jak go mer - link spotka na ulicy. -)

 • wpac

  Oceniono 1 raz 1

  Jaka seria Kubicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX