Robert Kubica pojedzie w Rajdzie Dakar? Namawia go legenda. "Jest twardy!"

Robert Kubica w Rajdzie Dakar? Namawia go do tego legendarny Nasser Al-Attiyah. - Jest twardy! Nadal mam nadzieję, że Robert wystartuje w Dakarze - przyznał Katarczyk, trzykrotny zwycięzca słynnego rajdu.

Nasser Al-Attiyah przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że namawia Roberta Kubicę do startu w Rajdzie Dakar. - Mówię mu, że powinien pojechać na Dakar, a on się śmieje. Jest twardy! Mógłby tam wykonać dobrą robotę. Nadal mam nadzieję, że Robert wystartuje w Dakarze - powiedział Katarczyk.

Zobacz wideo Robert Kubica o spotkaniu z Jose Mourinho:

Nasser Al-Attiyah chwali Roberta Kubicę: Byłem pewien, że zostanie mistrzem świata

Kubica na ten moment nie rozważa startu w słynnym rajdzie. Jest kierowcą rezerwowym Alfa Romeo w Formule 1 i ma startować w DTM. Obecnie jego wszelkie występy są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa.

Al-Attiyah bardzo chwali naszego kierowcę. Wspomniał jego wcześniejsze występy w F1 oraz późniejsze starty w rajdach samochodowych. - Byłem pewien, że zostanie mistrzem świata. W rajdach był bardzo szybki. I szalony! Często wypadał. Ale tak to jest. W motorsporcie żeby dowiedzieć się, gdzie jest twój poziom, musisz się rozbić - zauważył Katarczyk.

50-letni Nasser Al-Attiyah to legenda Rajdu Dakar. Trzy razy wygrywał ten najsłynniejszy rajd na świecie.  Był także brązowym medalistą igrzysk w Londynie w 2012 roku w skeecie.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: