Sport.pl

Timo Glock zachwala Roberta Kubicę. "Wielki sukces"

Robert Kubica będzie w tym sezonie startował w wyścigach DTM. - To sukces DTM, że mamy takiego kierowcę w stawce - uważa Timo Glock z BMW, który dobrze zna Kubicę.

W dniach 16-20 marca odbędą się w Niemczech kolejne testy przed rozpoczęciem sezonu w wyścigach DTM. Weźmie w nich udział Robert Kubica, który w tym roku debiutuje w tej klasie wyścigowej. Będzie się ścigał w prywatnym zespole Orlen Team ART.

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin z powodu koronawirusa:

Robert Kubica chwalony przez rywala z DTM

Timo Glock z ekipy BMW uważa, że sam udział Kubicy w DTM to już wielki sukces serii. - To sukces, że mamy takiego kierowcę w stawce. Robert wypadł dobrze w grudniowych testach, osiągał dobre czasy. Czekam na nasze pojedynki - przyznał Niemiec w wywiadzie dla portalu ran.de. 

Glock i Kubica znają się występów w Formule 1. Teraz będą rywalizować w DTM, a mimo to Niemiec jest gotowy podzielić się wiedzą z naszym zawodnikiem. - Często rozmawiamy przez telefon, jedliśmy niedawno obiad razem. Jeśli Robert będzie miał jakieś pytania, chętnie mu pomogę. Z czasem zdobędzie potrzebne mu doświadczenie - powiedział Glock.   

Kubica w tym roku będzie bardzo zapracowany. Starty w DTM będzie łączył z pracą w Formule 1 w zespole Alfa Romeo w roli kierowcy rezerwowego.  

Więcej o:
Komentarze (8)
Timo Glock zachwala Roberta Kubicę. "Wielki sukces"
Zaloguj się
 • litecode

  Oceniono 3 razy 1

  "rozwolnienie gołdapskie" za 4, 3, 2, 1...
  jedziesz mer-llink, dmiesz w tutkę, aż rumieńców dostaniesz!

 • Kapitan Flint

  Oceniono 7 razy 1

  Timo Glock to ciul, który dał się wyprzedzić Hamiltonowi na ostatnim zakręcie wyścigu F1 w Japonii, i pozbawił Massę tytułu mistrza świata. Fajny gość.

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy -3

  PiS nie ma dla nauczycieli, nie ma na szpitale, z onkologicznymi na czele.
  Nie ma na lekarstwa…
  Ale miał dla Angolskich i teraz ma dla szwajcarskich i germańskich miliarderów.

  Przymusowym sponsorem tych biednych niemieckojęzycznych bogaczy jesteśmy my wszyscy: ty, ja, pan, pani, oni, a nawet tamci państwo pod Gołdapią. Bo to z naszych opłat, z naszych podatków, z naszych - nie jakichś cudownych "rządowych", bo takich nie ma - pieniędzy jest ten sponsoring!
  Za te pieniądze można rocznie utrzymać kilkadziesiąt żłobków, sprowadzić kontenery nierefundowanego leku na raka, wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych w całym kraju…
  Ale Suweren będzie chętnie umierał na raka, byle mógł patrzeć w TVP na zawody jakiejś niemieckiej organizacji samochodowej... To Ty, Suwerenie, utrzymujesz tych Teutonów.

  Nie czuje rumieńca na twarzy ani pan Kubica, ani dmuchający w te tutkę dziennikarze?

 • yes3

  Oceniono 8 razy -6

  jeszcze 150 000 000 Orlenu i Kubica pojeździ sobie i muzom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX