Timo Glock zachwala Roberta Kubicę. "Wielki sukces"

Robert Kubica będzie w tym sezonie startował w wyścigach DTM. - To sukces DTM, że mamy takiego kierowcę w stawce - uważa Timo Glock z BMW, który dobrze zna Kubicę.

W dniach 16-20 marca odbędą się w Niemczech kolejne testy przed rozpoczęciem sezonu w wyścigach DTM. Weźmie w nich udział Robert Kubica, który w tym roku debiutuje w tej klasie wyścigowej. Będzie się ścigał w prywatnym zespole Orlen Team ART.

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin z powodu koronawirusa:

Robert Kubica chwalony przez rywala z DTM

Timo Glock z ekipy BMW uważa, że sam udział Kubicy w DTM to już wielki sukces serii. - To sukces, że mamy takiego kierowcę w stawce. Robert wypadł dobrze w grudniowych testach, osiągał dobre czasy. Czekam na nasze pojedynki - przyznał Niemiec w wywiadzie dla portalu ran.de. 

Glock i Kubica znają się występów w Formule 1. Teraz będą rywalizować w DTM, a mimo to Niemiec jest gotowy podzielić się wiedzą z naszym zawodnikiem. - Często rozmawiamy przez telefon, jedliśmy niedawno obiad razem. Jeśli Robert będzie miał jakieś pytania, chętnie mu pomogę. Z czasem zdobędzie potrzebne mu doświadczenie - powiedział Glock.   

Kubica w tym roku będzie bardzo zapracowany. Starty w DTM będzie łączył z pracą w Formule 1 w zespole Alfa Romeo w roli kierowcy rezerwowego.