Koronawirus zmienił plany Roberta Kubicy. Testy DTM przeniesione do Niemiec

Testy DTM, które w dniach 16-19 marca miały się odbyć na torze Monza we Włoszech zostały przeniesione do Niemiec. Sesje testowe, w których udział weźmie Robert Kubica zostaną przeprowadzone na torze Hockenheim i wydłużone do 20 marca przez koronawirusa.

Władze serii DTM, w której w nowym sezonie startować będzie Robert Kubica, podjęły decyzję o przeniesieniu marcowych testów z udziałem Polaka do Niemiec. Powodem takiej decyzji jest zagrożenie koronawirusem, który rozprzestrzenia się na terenie Włoch, gdzie według planu miały odbyć się sesje testowe przed sezonem. 

Zobacz wideo F1Sport - odcinek #2. Zobacz wideo:

Legendarny włoski tor Monza zostanie zatem zastąpiony przez niemiecki Hockenheim. Testy zostały także wydłużone o jeden dzień - odbędą się w dniach 16-20 marca. Cały sezon serii ma się zacząć zgodnie z planem na torze Zolder w Belgii w dniach 24-26 kwietnia.

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. Ale w praktyce to jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Robert Kubica i Orlen stworzą prywatny zespół, dzięki czemu Polak będzie mógł rywalizować w niemieckiej serii DTM. Kubica będzie jeździł w samochodzie BMW obsługiwanym przez prywatny zespół ART Grand Prix, którego założycielem jest Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo. Kierowca w nadchodzącym sezonie będzie też testowym kierowcą Alfy Romeo (w wyścigach startować będą Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi). Sezon F1 rozpocznie się 15 marca na torze Melbourne Grand Prix Circuit w Australii.

Więcej o: