Oficjalnie! Robert Kubica będzie startował w DTM. "Gwiazda Formuły 1"

Robert Kubica dołączy do stawki DTM (seria wyścigów samochodów turystycznych). Polski kierowca będzie jeździł w samochodzie BMW obsługiwanym przez prywatny zespół ART Grand Prix.

Robert Kubica i Orlen stworzą prywatny zespół, dzięki czemu Polak będzie mógł rywalizować w niemieckiej serii DTM. Kubica będzie jeździł w samochodzie BMW obsługiwanym przez prywatny zespół ART Grand Prix, którego założycielem jest Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo. Orlen ma zapłacić za występy Kubicy od 3 do 6 mln euro. - To gwiazda Formuły 1 - pisze DTM na swoim koncie Twitterowym.

Kubica stoi przed wielką szansą! "Możliwe sensacyjne rozwiązanie"

Zobacz wideo

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. Ale w praktyce to jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Sezon DTM rozpoczyna się 25 kwietnia. Od 16 do 18 marca odbędą się testy na torze Monza. Kubica w nadchodzącym sezonie będzie też testowym kierowcą Alfy Romeo (w wyścigach startować będą Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi). Sezon F1 rozpocznie się 15 marca na torze Melbourne Grand Prix Circuit w Australii.