Sport.pl

Robert Kubica najlepszy w F1 w dwóch sezonach! Mark Hughes nie ma wątpliwości

Brytyjski dziennikarz, Mark Hughes na łamach "The Race" napisał artykuł, w którym postanowił wybrać najlepszych kierowców Formuły 1 w ostatnich latach. Zdaniem Brytyjczyka, Robert Kubica nie miał sobie równych w sezonach 2008 i 2010.

Mark Hughes stworzył listę najlepszych kierowców ścigających się w Formule 1 na przestrzeni ostatnich lat. Brytyjski dziennikarz nie miał wątpliwości, kto był najlepszy w 2008 i 2010 roku. Postawił na Roberta Kubicę, jeżdżącego najpierw w BMW Sauber, a później w Renault.

Kubica stoi przed wielką szansą! "Możliwe sensacyjne rozwiązanie"

Zobacz wideo

Udane starty Kubicy w barwach BMW Sauber i Renault zostały docenione

W 2008 roku polski kierowca odniósł swoje jedyne zwycięstwo w Formule 1 w BMW Sauber. Przez chwilę zajmował nawet drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata. Zespół z Hinwil miał wówczas słabszy bolid niż Ferrari i McLaren, przez co szanse Kubicy w rywalizacji z Felipe Massą czy też Lewisem Hamiltonem były nierówne.

Dwa lata później Kubica przeszedł do Renault. Pomimo tego, że francuski bolid był dość przeciętny, to Polak pokazywał się z nim z bardzo dobrej strony. W dwóch wyścigach F1 udało się krakowianinowi wskoczyć na podium. Szefowie i inżynierowie zespołu z Enstone również byli wtedy pod wrażeniem umiejętności polskiego kierowcy.

Więcej o:
Komentarze (24)
Robert Kubica najlepszy w F1 w dwóch sezonach! Mark Hughes nie ma wątpliwości
Zaloguj się
 • troque

  Oceniono 16 razy 4

  To było 10 lat temu, 10 lat temu miała fajniejsze cycki, 10 lat temu w styczniu na ulicy leżał śnieg, 10 lat temu w drodze gminnej nie było jeszcze dziur .....

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy 3

  ludzie to było 10 lat temu a w motoryzacji to prawie wiek /

 • race444

  Oceniono 12 razy 2

  Tym razem DL odgrzal po raz 158 kotleta o najlepszym sioferze w 2008 i 2010 roku …… DL a kiedy napiszesz , ze caly swiat uznal Kubice w 2019 roku za najgorszego siofera ????????

 • vijet

  Oceniono 7 razy 1

  "W 2008 roku polski kierowca odniósł swoje jedyne zwycięstwo w Formule 1 w BMW Sauber. Przez chwilę zajmował nawet drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata. Zespół z Hinwil miał wówczas słabszy bolid niż Ferrari i McLaren, przez co szanse Kubicy w rywalizacji z Felipe Massą czy też Lewisem Hamiltonem były nierówne.

  Dwa lata później Kubica przeszedł do Renault. Pomimo tego, że francuski bolid był dość przeciętny, to Polak pokazywał się z nim z bardzo dobrej strony. W dwóch wyścigach F1 udało się krakowianinowi wskoczyć na podium. Szefowie i inżynierowie zespołu z Enstone również byli wtedy pod wrażeniem umiejętności polskiego kierowcy."

  Z głowy pamiętam: Kubica w 2008 roku w pewnym momencie był nawet liderem klasyfikacji generalnej. W 2010 roku stał na podium trzy razy. Tak ciężko to sprawdzić?

 • jurand48

  0

  A co o dinozaurach nie znalazło by się w tym sportowym portalu ?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 8 razy 0

  A w ostatnim sezonie Robert Kubica prezentował najrówniejszą formę ze wszystkich kierowców. Miał również najdłuższą serię w zdobyciu konkretnego miejsca w stawce!

 • janpl01

  Oceniono 2 razy 0

  "W 2008 roku polski kierowca odniósł swoje jedyne zwycięstwo w Formule 1 w BMW Sauber. Przez chwilę zajmował nawet drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata."

  Drugie miejsce? Przecież prowadził w mistrzostwach. Serio taki byk i to o naszym sportowcu? Szczyt ignorancji

 • laborantkolaborant

  Oceniono 4 razy 0

  F1 to jest taki sport, gdzie najlepsi zazwyczaj mają najgorsze wyniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX