Robert Kubica najlepszy w F1 w dwóch sezonach! Mark Hughes nie ma wątpliwości

Brytyjski dziennikarz, Mark Hughes na łamach "The Race" napisał artykuł, w którym postanowił wybrać najlepszych kierowców Formuły 1 w ostatnich latach. Zdaniem Brytyjczyka, Robert Kubica nie miał sobie równych w sezonach 2008 i 2010.

Mark Hughes stworzył listę najlepszych kierowców ścigających się w Formule 1 na przestrzeni ostatnich lat. Brytyjski dziennikarz nie miał wątpliwości, kto był najlepszy w 2008 i 2010 roku. Postawił na Roberta Kubicę, jeżdżącego najpierw w BMW Sauber, a później w Renault.

Kubica stoi przed wielką szansą! "Możliwe sensacyjne rozwiązanie"

Zobacz wideo

Udane starty Kubicy w barwach BMW Sauber i Renault zostały docenione

W 2008 roku polski kierowca odniósł swoje jedyne zwycięstwo w Formule 1 w BMW Sauber. Przez chwilę zajmował nawet drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata. Zespół z Hinwil miał wówczas słabszy bolid niż Ferrari i McLaren, przez co szanse Kubicy w rywalizacji z Felipe Massą czy też Lewisem Hamiltonem były nierówne.

Dwa lata później Kubica przeszedł do Renault. Pomimo tego, że francuski bolid był dość przeciętny, to Polak pokazywał się z nim z bardzo dobrej strony. W dwóch wyścigach F1 udało się krakowianinowi wskoczyć na podium. Szefowie i inżynierowie zespołu z Enstone również byli wtedy pod wrażeniem umiejętności polskiego kierowcy.

Więcej o: