Sport.pl

Media: BMW wybrało ostatniego kierowcę! To nie Robert Kubica

Robert Kubica może jeździć w DTM (prestiżowa seria wyścigów samochodowych) jako reprezentant prywatnego zespołu, a nie ekipy BMW. W niej zabraknie dla niego miejsca. Motorsport-Total poinformował, że szóstym kierowcą zespołu zostanie Jonathan Abeirden.

Robert Kubica ma tym roku jeździć w serii DTM. Do niedawna wydawało się, że będzie rywalizował jako kierowca BWM. Tak się jednak nie stanie, ponieważ szóste, ostatnie miejsce w zespole zajął Jonathan Abeirden. Portal motorsport-total.com poinformował, że wspomniany kierowca przeniesie się z Audi do BMW i właśnie ten zespół będzie reprezentował w 2020 roku.

Kubica stoi przed wielką szansą! "Możliwe sensacyjne rozwiązanie"

Zobacz wideo

Robert Kubica może jeździć dla prywatnego zespołu

W tej sytuacji - zdaniem wspomnianego wcześniej serwisu - Kubica będzie mógł podpisać kontrakt z zespołem klienckim BMW, wspieranym przez PKN Orlen. Polska firma musiałaby wówczas wyłożyć na to nawet sześć milionów euro.  Na takie rozwiązanie zgodzili się szefowie Alfy Romeo (Polak jest trzecim, testowym kierowcą zespołu F1), którzy przystali na opuszczenie przez Kubicę trzech weekendów Formuły 1 (terminami kolidują z wyścigami w serii DTM).

Z DTM wycofały się ostatnio R-Motorsport i Aston Martin. Prywatny team z Kubicą w składzie miałby za zadanie zwiększyć rywalizację. W połowie marca na włoskim torze Monza ruszają testy DTM.

Więcej o:
Komentarze (41)
Media: BMW wybrało ostatniego kierowcę! To nie Robert Kubica
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 14 razy 12

  Znowu wnuk dziadka z Wehrmachtu napluł "prawdziwym polakom" w twarz blokując miejsca dla Robcia z dobrej zmiany niemieckim teamie. Ale my wstaliśmy z kolan i jeszcze pokażemy, na co nas stać. Nie będziemy się trzymać niemieckiej nogawki, my ją obsikamy.

 • nador

  Oceniono 18 razy 12

  Jak widać BMW to banda nieogarniętych matołków :(
  Jak można rezygnować z najbardziej genialnego kierowcy wszech czasów ? Oraz z gigantycznej kasy, jaką sołtys Obajtek chce wybecalować tym biedakom z Monachium. Co to się porobiło ..

 • kajman6

  Oceniono 15 razy 11

  NIEMOŻLIWE !! To plucie na Polskę i Polaków.
  Wszyscy wiemy co kubica robert jest wart. Jeszcze niedawno , wg. sport.p i " dziennikarzy" gąsiorowskiego i majchrzaka cały ŚWIAT się bił o naszego miszcza a właściciele resoraków
  dostawali orgazmu widząc jego znakomite popisy w F 1.
  Orlen zbankrutuje. Obajtek się powiesi.
  Znowu Niemiec nam dowalił ale my jeszcze pokażemy. Nie będziemy się trzymać " niemieckich nogawek".
  "Jeszcze Polska....."

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 9

  Niemozliwe. Przeciez Kubica ma ogromne doswiadczenie jako ostatni kierowca.

 • lkolesio

  Oceniono 12 razy 8

  Dajcie już wreszcie spokój z tym Kubicą. Przegrywa wszystko co się da ,zero umiejętności . Niech dostanie posadę w orlenie i da spokój błazenadzie.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 8 razy 8

  Skąd to zdziwienie?

 • cocpit

  Oceniono 7 razy 7

  A tak mu dobrze szło zajmowanie ostatniego miejsca, a tu kurczę - nie obronił i musiał się zadowolić następnym (za ostatnim).

 • entymolog

  Oceniono 6 razy 6

  Vicemagister Przyłęska zawiesi tą decyzję do czasu rozstrzygnięcia przez Kulawego Gnoma.

 • serenita123

  Oceniono 8 razy 6

  DLACZEGO NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE TOPIONE SĄ NA TAKIE DURNE AKCJE ???
  Za hobby Kubicy niech płaci on sam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX