Poważny wypadek podczas Rajdu Dakar. Motocyklista w stanie krytycznym

Podczas przedostatniego etapu Rajdu Dakar doszło do kolejnego poważnego wypadku. Edwin Straver przewrócił się podczas jazdy po wydmach. Lekarze walczą o życie 48-letniego motocyklisty, którego stan jest oceniany jako krytyczny.

Tegoroczny Dakar zbiera krwawe żniwo. Po wypadku podczas 7. etapu zmarł Paulo Goncalves, który po upadku z motocykla stracił przytomność, a lekarzom nie udało się go uratować. W czwartek wypadku doznał Edwin Straver, 48-letni Holender.

Zobacz wideo

- Serce Edwina Stravera nie biło przez 10 minut po wypadku na wydmach. Lekarze jeszcze na miejscu reanimowali motocyklistą, po czym przetransportowali go helikopterem do szpitala. Stwierdzono złamanie jednego z kręgów szyjnych. Stan Holendra jest krytyczny - poinformował portal ad.nl.

Żona motocyklisty przyznała w rozmowie z holenderskimi dziennikarzami, że po wypadku na przedostatnim etapie Rajdu Dakar, u jej męża badania wykazały złamanie kręgu odcinka szyjnego. Lekarze zrobią wszystko, by uratować Stravera, który po raz 3. w swojej karierze brał udział w legendarnym rajdzie.