Sport.pl

Świetny występ Jakuba Przygońskiego na 10. etapie Rajdu Dakar! Dwóch polskich quadowców na podium!

Jakub Przygoński i pilot Timo Gottschalk zajęli drugie miejsce wśród kierowców samochodów na 10. etapie Rajdu Dakar. W rywalizacji quadów wygrał Kamil Wiśniewski, a trzeci był Rafał Sonik.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk jechali w środę bardzo szybko. Przegrali jedynie z liderem wśród kierowców samochodów - Carlosem Sainzem. Polak stracił do Hiszpana nieco ponad trzy minuty. Nasz kierowca wspierany przez niemieckiego pilota nie mają już szans na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Na wcześniejszych etapach ponieśli ogromne straty spowodowane problemami technicznymi i obecnie są na 23. miejscu.

Jakub Przygoński o trudnościach w Rajdzie Dakar:

Zobacz wideo

Polacy w czołówce 

Jeszcze lepiej spisali się nasi zawodnicy na quadach. Na 10. etapie najlepszy był Kamil Wiśniewski, a trzeci Rafał Sonik. Lider wśród quadowców Chilijczyk Ignacio Casale pomylił trasę i zajął dalsze miejsce. Utrzymał jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Sonik jest trzeci, a Wiśniewski piąty. 

Środowy etap został przez organizatorów Dakaru skrócony. Wszystko z powodu trudnych warunków atmosferycznych panujących na trasie. Silny wiatr zagrażał bezpieczeństwu zawodników. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Świetny występ Jakuba Przygońskiego na 10. etapie Rajdu Dakar! Dwóch polskich quadowców na podium!
Zaloguj się
 • stary-ciula

  0

  DS - wytuółmacz prożę kto to są „kładowcy”?
  Morze chodzi o wykładowców?

  T
  O

  M
  N
  O
  M

  F
  S
  Z
  C
  Z
  O
  N
  S
  Ł
  O

 • bigosmiszcz

  0

  2 miejsce to porażka !!!

  Przygoński się skończył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX