Polak najszybszy na etapie Rajdu Dakar! Podium Rafała Sonika

Kamil Wiśniewski był najlepszy na 10. etapie Rajdu Dakar w kategorii quadowców, skróconym z powodu silnego wiatru. Rafał Sonik, walczący o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej, zajął 3. miejsce.

Kamil Wiśniewski, jako jeden z niewielu zawodników, nie popełnił żadnego błędu nawigacyjnego, dzięki czemu wygrał 10. etap Rajdu Dakar, w kategorii quadowców, pokonując trasę w nieco ponad trzy godziny. Znakomicie spisał się także Rafał Sonik, który ze stratą niespełna czterech minut, dojechał na 3. miejscu.

Zobacz wideo

Fatalnie pojechał za to lider w klasyfikacji quadowców, Chilijczyk Ignacio Casale, który zgubił trasę i ukończył rywalizację blisko 45 minut za Wiśniewskim. W klasyfikacji generalnej utrzymał on prowadzenie. Rafał Sonik jest 3., ze stratą ponad 51 minut. Wiśniewski jest 5., tracąc ponad 4 godziny do Casale.

Wiśniewski jest drugim Polakiem, który może poszczycić się etapowym zwycięstwem Rajdu Dakar w kategorii quadowców. Pierwszym z nich był Rafał Sonik, który oprócz wygranej na poszczególnych etapach, może cieszyć się także ze zwycięstwa w całym Rajdzie Dakar, w 2015 roku.

Więcej o: