Sport.pl

Dramat Jakuba Przygońskiego. Fantastyczny Rafał Sonik na 1. etapie Rajdu Dakar

Od ogromnego pecha rywalizację w tegorocznym Dakarze rozpoczął Jakub Przygoński. Polski kierowca z powodu awarii skrzyni biegów stracił blisko sześć godzin do zwycięzcy etapu. Kapitalnie zaprezentował się Rafał Sonik, który po pierwszym dniu zmagań zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Już pierwszego dnia rywalizacji w tegorocznym Dakarze Jakub Przygoński stracił szansę na powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, gdy zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polski kierowca z powodu awarii skrzyni biegów musiał wezwać ciężarówkę serwisową, przez co musiał czekać na nią i naprawę usterki niemal sześć godzin. Ostatecznie udało mu się dojechać do mety, jednak zajmuje dopiero 77. miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą aż 5:59.36 do lidera.

Zobacz wideo

- Nie byliśmy w stanie usunąć sami awarii dlatego konieczna była ciężarówka serwisowa, na którą czekaliśmy kilka godzin. W tym czasie udało nam się wyjąć uszkodzoną skrzynię, a gdy ciężarówka dotarła, wymienić na nową. Wszystkimi siłami odrabialiśmy straty, ale jechaliśmy już w ciemności, co zdarzyło mi się po raz pierwszy w życiu na pustyni, więc było naprawdę ciężko - powiedział po zakończeniu rywalizacji Jakub Przygoński.

Rafał Sonik zajął drugie miejsce

Znakomicie spisał się Rafał Sonik w rywalizacji quadowców. Zwycięzca Dakaru z 2015 roku, rozpoczął zmagania od zajęcia 2. miejsca na pierwszym etapie. W klasyfikacji generalnej traci 5 minut i 36 sekund do liderującego Ignacio Casale, najlepszego w latach 2014 i 2018. Jeszcze lepiej spisali się w kategorii pojazdów SSV Aron Domżała i Maciej Marton, którzy prowadzą po pierwszym etapie rywalizacji. Nad drugą załogą mają minutę i 51 sekund przewagi.

Więcej o:
Komentarze (9)
Dramat Jakuba Przygońskiego. Fantastyczny Rafał Sonik na 1. etapie Rajdu Dakar
Zaloguj się
 • pazurki

  Oceniono 3 razy 3

  A info o innych Polakach?

 • gramaar

  Oceniono 2 razy 0

  dramatem to jest łamanie praw człowieka przez Arabię Saudyjską! Może coś na ten temat dziennikarze by napisali.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 0

  dramat Przygońskiego.... kiedyś by taki, który też przeżył dramat

  ale wtedy dopadły go narodowe trolle i missing_linki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX