Oficjalnie! BMW zaprezentowało skład na sezon 2020 w serii DTM

BMW zaprezentowało skład na sezon 2020 w serii DTM. Nie ma w nim Roberta Kubicy, ale jest jedno wolne miejsce. Dziennikarze są niemal pewni, że dla Polaka.
Zobacz wideo

Marco Wittmann, Philipp Eng, Sheldon van der Linde i Timo Glock. Tak wygląda skład kierowców BMW na sezon 2020 w serii DTM. Jest w nim jeszcze jedno wolne miejsce. Dziennikarze są niemal pewni, że dla Roberta Kubicy, ale na oficjalne potwierdzenie jeszcze czekamy.

Bruno Spengler, który jeździł w poprzednim sezonie w barwach BMW, został przeniesiony do innej serii wyścigowej. To otwiera szansę przed Robertem Kubicą, który znakomicie wypadł na zeszłotygodniowych testach. Kanadyjczyk przyznaje, że jest rozczarowany odsunięciem od serii DTM.

Potwierdziły się też informacje o powrocie Lucasa Auera do DTM. Austriak, który w 2019 roku ścigał się w japońskiej Super Formule, podpisał kontrakt z BMW. - Witam z powrotem Lucasa w DTM. Jestem szczęśliwy nie tylko z tego względu, że wraca do naszej serii wyścigowej. Również dlatego, że mogę go powitać w rodzinie BMW. Do tej pory wystąpił w 73 wyścigach i pokazał, na co go stać. Ma na swoim koncie cztery zwycięstwa i dziesięć podiów. To najlepszy dowód na to, że może rywalizować na czele stawki - przyznał Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Więcej o: