"Ekscytujące!". Robert Kubica bardzo szybki podczas piątkowych testów. Są przecieki

"Gdybyśmy musieli opisać testy DTM w Jerez w jednym słowie, to brzmiałoby ono: ekscytujące!" - takimi słowami BMW podsumowało testy w wykonaniu Roberta Kubicy. Według pierwszych informacji Polak w piątek wypadł na nich dużo lepiej niż w czwartek, a jego tempo było bardzo szybkie.

Czwartek był pierwszym dniem, w którym Robert Kubica pojechał samochodem BMW z serii DTM. - Dawno nie jeździłem samochodem wyścigowym z dachem, chociaż DTM to bardziej samochód Formuły z dachem. Auto DTM jak każdy samochód ma swoją własną charakterystykę i jest inne, ale od razu poczułem się w nim całkiem dobrze i podobało mi się ta jazda. Miałem całkiem dobre wyczucie w samochodzie na pierwszych okrążeniach, a to zawsze jest pozytywne - powiedział Kubica w rozmowie z Autosportem.

Zobacz wideo

Robert Kubica dużo lepszy niż w czwartek?

W piątek Polak znów pojawił się na torze Jerez. Testy nie są transmitowane przez żadną telewizję i nie ma otwartego dostępu do czasów przejazdów, dlatego jesteśmy skazani na przecieki. Wynika z nich, że Kubica w piątek spisał się dużo lepiej niż w czwartek. - Był bardzo szybki podczas piątkowych jazd, znacznie poprawiając czas z czwartku - napisał portal PowrótRoberta.

"Gdybyśmy musieli opisać testy DTM w Jerez w jednym słowie, to brzmiałoby ono: ekscytujące! Fantastycznie było zobaczyć Roberta Kubicę za kierownicą BMW M4 DTM. I inni kierowcy - Nick Yelloly, Philipp Eng i Marco Wittmann również wykonali wspaniałą pracę" - napisało BMW w podsumowaniu. Testy DTM w Jerez to pierwszy kontakt Roberta Kubicy z tą serię od 2013 roku, gdy poprowadził wówczas Mercedesa.

Więcej o: