Robert Kubica już pracuje przed testami. Jeździł w symulatorze BMW. Są zdjęcia

Robert Kubica weźmie udział w przyszłotygodniowych testach w Jerez. Pojedzie w samochodzie serii DTM, w zespole BMW Motorsport. Polak rozpoczął już jazdy w symulatorze, aby jak najlepiej przygtować się do pracy na hiszpańskim torze.
Zobacz wideo

Wiadomość o testach Kubicy przekazało BMW Polska. Oprócz Kubicy w testach BMW Motorsport w Jerez de la Frontera udział weźmie również Nick Yelloly (GBR). 29-latek został w tym sezonie kierowcą fabrycznym BMW i zdobył swój pierwszy tytuł w Mistrzostwach GT Chin za kierownicą BMW M6 GT3 wystawionego przez FIST-Team AAI.

Robert Kubica zdążył już wcześniej odwiedzić siedzibę BMW i dopasować fotel, aby mieć przygotowane auto na testy w Jerez. Podczas tej wizyty, Polak miał okazję także pracować w symulatorze BMW i zapoznawać się z hiszpańskim torem, na którym odbędą się w dniach 10-13 grudnia testy niemieckiej serii DTM.

 

- Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez za kierownicą BMW M4 DTM - powiedział Kubica. - Już teraz ogromnie się cieszę na testy i możliwość poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM z pewnością nim jest. Ta seria ma wyśmienitą obsadę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak jeszcze poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę w teście - dodał. Tym samym stało się jasno, że Kubica dopiero po testach podejmie decyzję dotyczącą jego przyszłości.

Więcej o: