Tragiczny wypadek podczas mistrzostw Polski. Nie żyje Wiktoria Wicińska, 15-letnia zawodniczka

Do tragicznego wypadku doszło podczas motocrossowych mistrzostw Polski w Lipnie. W skutek odniesionych podczas sobotnich zmagań obrażeń, zmarła 15-letnia zawodniczka z Lublina. - Zgon nastąpił po przewiezieniu do szpitala - poinformowała Monika Grzelak z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, cytowana przez portal rmf24.pl.

Do tragicznego wypadku Wiktorii Wicińskiej doszło podczas drugiego wyścigu kobiet w klasie MX podczas motocrossowych mistrzostw Polski. 15-latka przeskoczyła na motocyklu jedną z tzw. hopek (wzniesienie na torze), ale potem nie utrzymała równowagi i spadła z maszyny. Zawodniczka najpierw uderzyła ciałem o ziemię, a następnie została przygnieciona własnym motocyklem, który z impetem uderzył ją w plecy i głowę.

Tragiczny wypadek. "Po upadku jeszcze wstała"

Przy młodej zawodniczce błyskawicznie pojawiły się służby medyczne, które natychmiast rozpoczęły udzielanie pomocy. 15-latka została przetransportowana śmigłowcem do najbliższego szpitala, ale lekarze nie zdołali jej uratować. Zgon stwierdzono około godz. 17:00. - Z relacji bezpośrednich świadków wynika, że w czasie zjazdu z górki wyrwało zawodniczce kierownicę z rąk, straciła panowanie nad maszyną. Po upadku jeszcze wstała. Szybko zareagowały służby medyczne. Położono ją na noszach, ale już zaczęła traci przytomność. Przytomności nie odzyskała w punkcie medycznym, przewieziono ją do szpitala, skąd po około 1,5 godzinie otrzymaliśmy wiadomość, że zawodniczka zmarła - powiedział prezes klubu LKS Jastrząb, Jerzy Zieliński w rozmowie z rmf24.pl.

Po wypadku Wicińskiej zawody zostały przerwane. Na miejscu wszczęto śledztwo, a policja i prokurator zabezpieczyli dokumentację mistrzostw.

Więcej o: