Przerażające sceny. Motocykl gwiazdy Superbike nagle stanął w płomieniach [WIDEO]

Przerażające sceny podczas finałowego wyścigu w motocyklowym Super Sport 600 w Buenos Aires. Motocykl gwiazdy Superbike Hernana Mediny stanął w płomieniach. Argentyńczyk szczęśliwie zdołał uciec.
Zobacz wideo

Argentyńczyk ścigał się w finale Super Sport 600 na torze w Buenos Aires. W pewnym momencie silnik przestał chodzić, a motocykl Mediny stanął w płomieniach. Argentyńczyk był zmuszony do szybkiej ucieczki. Na jego szczęście skończyło się tylko na lekkich poparzeniach brody i rzęs.

Według ustaleń zespołu przyczyną zapłonu był problem z wężem pompy, z którego wydostało się paliwo. - Mieliśmy problem z cewką, zmieniliśmy ją i rozebraliśmy motocykl, aby dowiedzieć się, co to było - powiedział po wyścigu Medina.

Według argentyńskich mediów Medina, który nie był w stanie ukończyć wyścigu, doznał lekkiego poparzenia brody i rzęs. - Wszystko nie tak. Dobrze nam szło przez cały wyścig. Nagle silnik stanął i musiałem się zatrzymać. Gdy motocykl się zapalił, musiałem uciekać. Pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego. Przepraszam zespół i wszystkich kibiców za to, że skończyłem przed czasem.