Nowa Toyota Corolla wystartuje w wyścigach BTCC

W przyszłym sezonie wyścigowej serii British Touring Car Championship w barwach Team Toyota GB with Speedworks Motorsport wystartuje nowa Toyota Corolla Hatchback. Za kierownicę auta wsiądzie wschodząca gwiazda brytyjskiego motorsportu, dwukrotny mistrz BTCC - Tom Ingram.

Dla japońskiej marki i zespołu Team Toyota GB będzie to wielki powrót do wyścigów British Touring Car Championship. Po raz pierwszy Toyota wystartowała w serii w 1974 roku, a w sezonach 1986 i 1987 za kierownicą Toyoty Corolli AE86 GT tytuł najlepszego kierowcy w BTCC zdobywał Chris Hodgetts. Brytyjski zespół pozostawał istotną siłą w tej serii wyścigowej jeszcze do połowy lat 90.

Młody talent w Toyocie

W przyszłym sezonie Toyotę Corollę poprowadzi młody brytyjski kierowca, Tom Ingram. 25-latek zadebiutował w BTCC w 2014 roku i ma już spore doświadczenie w prowadzeniu sportowych Toyot. Do tej pory Brytyjczyk rywalizował za kierownicą wyścigowego Avensisa, przygotowanego przez zespół Speedworks Motorsport. Ostatecznie młody kierowca i sedan Toyoty stworzyli zgrany duet – w sezonach 2017 i 2018 Ingram wygrał w klasyfikacji kierowców niezależnych, dając również zwycięski tytuł ekipie Speedworks Motorsport wśród zespołów prywatnych.

Speedworks Motorsport również uczestniczyło w pracach nad torową Toyotą Corollą. Chrzest bojowy wyścigowego hatchbacka zespołu Team Toyota GB with Speedworks Motorsport odbędzie się na torze Brands Hatch w czasie pierwszej rundy BTCC, w dniach 6–7 kwietnia 2019. Samochód trafi na tor w tym samym czasie, co seryjny model do brytyjskich salonów.

Więcej o: