Sport.pl

Potworny wypadek IndyCar. Robert Wickens ma połamane nogi, rękę i stłuczone płuco

Kanadyjski kierowca Robert Wickens trafił do szpitala z połamanymi nogami, ręką, stłuczonym płucem oraz poobijanym kręgosłupem po dramatycznie wyglądającym wypadku na torze Pocono Raceway w USA w serii IndyCar.

Do wypadku doszło na ósmym okrążeniu liczącego 500 mil wyścigu. Wickens starał się wyprzedzić od wewnętrznej Ryana Hunter-Reaya, ale doszło pomiędzy nimi do kontaktu. Samochód Hunter-Reaya uderzył w betonową bandę, auto Wickensa wystrzeliło w powietrze i zaczęło go obracać. Samochód odbił się od metalowej siatki okalającej tor, stracił koła i wszystkie elementy aerodynamiczne. Na asfalcie wylądował sam kokpit z kierowcą w środku, na tyle szczęśliwie, że nie uderzyło w niego żadne inne auto.

Wickens był przytomny po wypadku. Wyciągnięto go z samochodu i przetransportowano do szpitala. Kierowca miał połamane obie nogi oraz ramię, a także kontuzje kręgosłupa oraz stłuczone płuco. Zespół będzie informował na bieżąco o jego stanie zdrowia.

W wypadku oprócz wymienionej wcześniej dwójki udział wzięli też James Hinchcliffe, Takuma Sato oraz Pietro Fittipaldi. Ten ostatni w maju sam połamał nogi podczas wypadku w serii WEC i był wdzięczny, że tym razem z wypadku wyszedł cało.

Wyścig został wstrzymany na dwie godziny, żeby pozbierać porozrzucane części oraz naprawić uszkodzone ogrodzenie. Na torze Pocono Raceway triumfował Alexander Rossi.

Więcej o:
Komentarze (9)
Potworny wypadek IndyCar. Połamane nogi, ręka i stłuczone płuco kierowcy
Zaloguj się
 • ksobier

  Oceniono 2 razy 2

  A na gorze strony film o Robercie Kubicy. Ten Robert i ten Robert moze sie nikt nie zorientuje

 • mgr.nauk

  Oceniono 1 raz 1

  A co na to Lewandoska?

 • sdlghsdghhsidhfg

  Oceniono 3 razy 1

  Artykuł o IndyCar... odtwarza się video o Kubicy. Żałosne nabijanie odsłon by Agora.

 • index_finger

  Oceniono 1 raz 1

  "Zespół będzie informował na bieżąco o jego stanie zdrowia." Jak zespół na bieżąco, to Owczarek również. Zanosi się na długi serial z Robertem Wickensem.

 • boliver

  0

  Ale gluptas zyje,,

 • fafarafafafa

  Oceniono 2 razy 0

  "auto Wickensa wystrzeliło w powietrze i zaczęło go obracać". Przechodzicie sami siebie w produkowaniu bełkotu. Nie dziwię się, że obywatel "mo" wstydzi się podpisać pod tym imieniem i nazwiskiem.

 • taroudant

  Oceniono 8 razy -2

  Otwarło się okno transferowe dla Kubicy. Imię już się zgadza, a i tradycji będzie zadość, bo nasz miszcz też się genialnie rozwala się o bandy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX