Kuba Przygoński drugi w Baja Aragon

Kuba Przygoński i Tom Colsoul zajęli drugie miejsce w rajdzie Baja Aragon i utrzymują bezpieczną przewagę nad rywalami w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Adam Tomiczek był drugi, a Maciej Giemza trzeci w kategorii motocykli w klasyfikacji juniorów.

Ostatni odcinek Baja Aragon był zarazem najkrótszym  w całej rywalizacji. Do finałowego OS-u Kuba Przygoński i Tom Colsoul przystępowali z czwartej pozycji z blisko pięciominutową stratą do liderującego Martina Prokopa. Załoga ORLEN Team jechała szybko i pewnie, zaliczając drugi czas - przegrywając
o zaledwie 2 sekundy z Rodrigo Gutierrezem (VW Amarock). Na podium odcinka zmieścił się również Aron Domżała (Toyota Hilux Overdrive), Vladimir Vasilyev (Toyota Hilux) finiszował na czwartej pozycji, a Martin Prokop (Ford Raptor RS Cross Country) był dopiero dziewiąty. Dzięki temu załoga polsko-belgijska załoga zakończyła rajd Baja Aragon na drugim miejscu - triumfował Vasilyev, a Prokop zajął najniższy stopień podium.

- Ostatni odcinek chcieliśmy pojechać jak najszybciej, atakując od początku. Udało się, wskoczyliśmy na drugie miejsce, choć panowały trudne, nieprzewidywalne warunki. Padał deszcz, w niektórych miejscach było bardzo ślisko, trzeba było być bardzo czujnym. Dwa razy wypadliśmy z trasy, zeskoczyliśmy z wysokiej półki, ale na szczęście nic się nie stało i mogliśmy walczyć dalej. Cieszymy się, że nawet w takich warunkach jesteśmy w stanie nadrabiać wcześniejsze straty -  mówił Kuba Przygoński.

 Drugie miejsce w hiszpańskim rajdzie sprawia, że Kuba Przygoński utrzymuje bezpieczną przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

 Na  Baja Aragon świetnie spisali się też polscy motocykliści. Adam Tomiczek był drugi,  a Maciej Giemza trzeci w klasyfikacji juniorów, obaj zmieścili się też w czołowej dziesiątce klasyfikacji ogólnej (odpowiednio 8. i 10. lokata). Dla nich zawody w Hiszpanii były przetarciem przed kolejnymi startami – w Chile i Maroku, a także Baja Poland, gdzie również będą jechać na motocyklach enduro

Więcej o: