Rajd Argentyny dla Tanaka. Neuville bliżej Ogiera

W swoim piątym rajdzie po przesiadce do Toyoty Yaris WRC Ott Tanak odniósł pierwsze zwycięstwo. W Rajdzie Argentyny był absolutnie bezkonkurencyjny. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata wciąż prowadzi Sebastien Ogier.

Tanak popełnił tylko jeden drobny błąd na początku rajdu. A gdy już wyszedł na prowadzenie pierwszego dnia, to nie oddał go do samej mety. Estończyk wygrał 10 z 18 odcinków specjalnych, a całą imprezę wygrał z przewagą aż 37,7 sekundy nad Thierry’m Neuvillem.

- To dla mnie bardzo szczególna wygrana. Po zmianie zespołu nie wiedziałem, co mnie czeka. Cieszę się, jak wszystko bardzo szybko zmienia się na lepsze. Samochód jest taki jak lubię, a współpraca z zespołem układa się dobrze. Miałem zaufanie do auta i tak musimy pracować w kolejnych rajdach - mówił na mecie Tanak.

To jego piąty rajd za kierownicą Yarisa WRC. Zaczął od drugiego miejsca w Monte Carlo, ale potem miał problemy w Szwecji i Meksyku. Lepiej było już na Korsyce, gdzie był drugi. Teraz dowiózł pierwsze zwycięstwo dla Toyoty w sezonie.

Radość też w fabrycznym zespole Hyundaia. Neuville zajął drugie miejsce, a trzeci był Dani Sordo. Tym samym w klasyfikacji producentów Koreańczycy powiększyli przewagę nad M-Sportem do 15 punktów.

Liderem klasyfikacji generalnej kierowców jest wciąż Sebastian Ogier. Mistrz świata nigdy w swojej karierze nie wygrał Rajdu Argentyny i na swój pierwszy triumf będzie musiał poczekać przynajmniej jeszcze rok. Tym razem zajął czwarte miejsce, dostał też cztery dodatkowe punkty za drugie miejsce na tzw. Power Stage’u, ale jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad Neuvillem zmniejszyła się do 10 punktów. Trzeci Tanak traci 28 punktów.

Cykl WRC wraca teraz do Europy. Kolejną eliminacją rajdowych mistrzostw świata będzie Rajd Portugalii (17–20 maja).

Zobacz wideo
Więcej o: