8-latka zginęła w trakcie wyścigów w Australii

8-letnia Anita Board podczas rywalizacji w wyścigach równoległych w Australii nie wyhamowała i uderzyła w betonową ścianę. Zmarła w szpitalu.

Do zdarzenia doszło na Perth Motorplex w zachodniej Australii. Australian National Drag Racing Association, która zarządza wyścigami równoległymi, dopuszcza do rywalizacji dzieci w wieku 8-16 lat. Board w weekend walczyła o zdobycie stałej licencji, którą ma już ponad setka dzieciaków.

Podczas treningowego przejazdu 8-latka nie zatrzymała się za linią mety i uderzyła w betonową ścianę. Miała obrażenia zagrażające życiu, lekarzom nie udało jej się uratować. Zmarła w szpitalu.

Po wypadku ośmiolatki australijski rząd zawiesił ściganie się dzieci na torze Perth Motorplex, jedynym obiekcie w regionie. "Zawieszenie rywalizacji pozwoli przeprowadzić dokładne dochodzenie w tej sprawie. Dopiero później podejmiemy decyzję" - czytamy w oświadczeniu.

Ian Board, ojciec zmarłej Anity, uważa, że nie trzeba dokonywać rewolucji w przepisach, a tragedie w motorsporcie są rzadkością. - Niestety, wypadek jaki zdarza się raz na milion, przydarzył się nam, naszej małej dziewczynce. Jej pasja do motorsportu, wyścigów równoległych była niesamowita. To miał być weekend z jej marzeń - powiedział ojciec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.