Tomasz Kuchar wygrał pierwszą rundę mistrzostw Polski w rallycrossie

Mistrz Polski Tomasz Kuchar w formie od początku sezonu. Obrońca tytułu wygrał pierwszą rundę sezonu rozgrywaną na autodromie Słomczyn.

Aż 69 zawodników w siedmiu klasach zjawiło się na starcie inauguracyjnej rundy rallycrossowych mistrzostw Polski. W najbardziej wyczekiwanym finale klasy Supercars emocji nie zabrakło. Nerwów na wodzy nie utrzymał jeden z uczestników i faworytów do zwycięstwa: Mikołaj Otto, który popełnił falstart za co otrzymał karę drugiego przejazdu Joker Lap. Z pierwszego rzędu najszybciej ruszyli Tomasz Kuchar i Marcin Gagacki, i to właśnie on objechał urzędującego mistrza po zewnętrznej pierwszego zakrętu i przytrzymał go przed nawrotem.

Kuchar długo nie potrafił znaleźć sposobu na Gagackiego i podjął decyzje o zjeździe na Joker Lap już na trzecim okrążeniu. Jednak przez przednią szybę nadal widział Lancera, ale już prowadzonego przez Dariusza Topolewskiego. Na początku czwartego okrążenia Mitsubishi Lancer z numerem 6 przytrzymał Citroena C4 na dohamowaniu do pierwszego zakrętu, ale Tomek szybko awansował na drugie miejsce i zbliżał się do Gagackiego. Wicemistrz kraju na swojego Joker Lapa zjechał na ostatnim kółku i nie była to dobra decyzja, gdyż podczas powrotu na asfaltową nitkę toru był już daleko za Kucharem.

- Oprócz tego, że mam genialny zespół, to mam także konkurencyjnych rywali. Muszę mocno, mocno cisnąć, żeby z nimi wygrywać. Fajnie się jeździ w tych mistrzostwach. Na torze jest ostra walka, ale nie ma fauli. Rywalizacja była dziś bardzo wyrównana, ale nie widziałem żadnego niesportowego zachowania - komentował Kuchar.

- To bardzo przyjemna rywalizacja, bo jedziemy na zapałki, widzimy się w lusterkach, zdarzają się kontakty, obcierki, ale nie ma żadnych zniszczeń. To jest właśnie w tej dyscyplinie najpiękniejsze. Jestem zadowolony z tej rundy, zwłaszcza, że mój sprzęt nieco odstawał od tego, jakim dysponują niektórzy konkurenci - mówił Gagacki.

Druga runda Oponeo Mistrzostw Polski w rallycrossie odbędzie się 7 maja na torze Toruń.

Klasyfikacja SuperCars po 1. rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Tomasz Kuchar 24 pkt.

2. Marcin Gagacki 20 pkt.

3. Dariusz Topolewski 17 pkt.

Klasyfikacja SuperNationals S2000 po 1. rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Jakub Wyszyński 25 pkt.

2. Konrad Kacprzak 21 pkt.

3. Michał Nowicki 20 pkt.

3. Rafał Berdys 20 pkt.

Klasyfikacja SuperNationals OPEN po 1. rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Łukasz Zoll 30 pkt.

2. Daniel Krzysiak 12 pkt.

3. Paweł Melon 9 pkt.

3. Kamil Urbaczewski 9 pkt.

Klasyfikacja BMW e36 po 1. rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Przemysław Wójcicki 30 pkt.

2. Maciej Pula 25 pkt.

3. Dawid Struensee 21 pkt.

3. Łukasz Sawicki 21 pkt.

Klasyfikacja Seicento po 1. rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Łukasz Grzybowski 30 pkt.

2. Maciej Cywiński 26 pkt.

3. Damian Litwinowicz 23 pkt.

Więcej o: