Rallycross. Ruszają mistrzostwa Polski, dwa cele Kuchara

Zmodernizowany Autodrom Słomczyn będzie areną rywalizacji podczas inauguracyjnej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia. Na starcie zawodów na obiekcie Automobilklubu Rzemieślnik stanie cała krajowa czołówka, na czele z Mistrzem Polski - Tomaszem Kucharem.

Efektowne poślizgi, zacięta walka zderzak w zderzak i błotnik w błotnik, zaskakujące rozstrzygnięcia, różnorodność samochodów i klas – to wszystko tworzy niezwykle emocjonujące widowiska jakim są zawody w rallycrossie. Z kolei kompaktowy format imprez i możliwość obserwowania całej akcji, dziejącej się na krótkim asfaltowo-szutrowym torze, sprawiają że rallycrossowa rywalizacja to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji.

Pierwszą w tym roku okazją do obejrzenia zmagań najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, będzie inauguracyjna runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Zawody odbędą się w niedzielę 9 kwietnia, na zmodernizowanym Autodromie w Słomczynie. Na obiekcie, który od Warszawy dzieli zaledwie 45 minut jazdy, spotka się cała krajowa czołówka rallycrossu – od zawodników ścigających się samochodami o mocy kilkuset koni mechanicznych, po kierowców wiecznie młodych Fiatów 126p. W stawce nie zabraknie oczywiście obrońcy tytułu Mistrza Polski w Rallycrossie, czyli Tomka Kuchara, który w tym sezonie ma przesiąść się z Subaru Impreza do nowego samochodu – Citroena C4.

- Mamy w zespole dwa cele na ten sezon. Pierwszy to obrona tytułu mistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej, a drugi to… obrona tytułu mistrza Polski wśród zespołów sponsorskich. Te zadania będę chciał zrealizować za kierownicą innego samochodu, czyli Citroena C4. Nie jest to najnowsza konstrukcja, za to bardzo specyficzna, bo siedzi się w nim daleko od przedniej szyby. Pod tym względem C4 przypomina Peugeota 307 WRC, którego kierowcy kochali albo nienawidzili. Ja 307 WRC pokochałem od pierwszych kilometrów. Czy tak będzie z C4? Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć pewnie dopiero po rundzie w Słomczynie - mówi Kuchar.

Wstęp na imprezę, w tym także na trybunę Autodromu Słomczyn, będzie bezpłatny.

Kibice, którzy przyjadą na tor nieopodal Grójca, mogą liczyć na cały dzień sportowych wrażeń - w trakcie jednych zawodów Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, w każdej z klas odbywają się biegi kwalifikacyjne, półfinałowe i finał.

Kierowcy startujący w rundach Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross otrzymują punkty za wyniki wywalczone w biegach kwalifikacyjnych, półfinałowych i finałowym. Tym samym praktycznie każdy z wielu wyścigów rozgrywanych w czasie zawodów jest wypełniony licznymi pojedynkami o każdą sekundę i każdy centymetr toru.

Więcej o: