Jan Kisiel wygrał cykl Audi Sport TT Cup

- Spokojna jazda zapewniła mi tytuł mistrza - mówi Jan Kisiel, mistrz serii Audi Sport TT Cup, który tytuł zapewnił sobie w ostatni weekend na torze Hockenheim.

Przed ostatnim weekendem w cyklu Kisiel miał 35 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Norwegiem Nicolajem Mollerem Madsenem. Tytuł zapewnił już sobie podczas pierwszego z dwóch weekendowych wyścigów na niemieckim torze Hockenheim - wystarczyło do tego szóste miejsce na mecie (a piąte wśród kierowców liczących się w klasyfikacji generalnej). W niedzielę Kisiel zajął czwarte miejsce i przypieczętował mistrzostwo.

- Jestem ogromnie szczęśliwy ze zdobytego tytułu. Spełniło się moje marzenie, do którego długo się przygotowywałem i uparcie o niego walczyłem. Podczas ostatniego weekendu realizowaliśmy nasze założenia. Nie planowałem szaleńczej jazdy, aby nie ryzykować jakiegokolwiek błędu. Udało się tego uniknąć, dzięki czemu spokojna jazda zapewniła mi tytuł mistrza - powiedział 21-letni kierowca, który wygrał w sezonie pięć z 12 wyścigów.

Kisiel nie był jedynym reprezentantem Polski w cyklu Audi Sport TT Cup. W serii ścigała się też Gosia Rdest, która w klasyfikacji punktowej była 12. Była najszybszą kobietą cyklu.

Audi Sport TT Cup to cykl sześciu weekendów, podczas których kierowcy biorą udział w dwóch wyścigach. Zawody rozgrywano głównie na niemieckich torach, jedna runda odbyła się na austriackim Red Bull Ringu. Oprócz kierowców stale biorących udział w cyklu w wyścigach biorą też udział specjalnie zaproszeni goście. Jeden weekend wyścigowych zmagań przejechał były skoczek narciarski Sven Hannavald, na torze pojawił się też norweski narciarz Aksel Lund Svindal. Występy gości nie liczyły się do klasyfikacji generalnej cyklu.

Jak narysować sportowca jedną kreską, nie odrywając ręki? Właśnie tak! [GRAFIKI]

Więcej o: