Lotto Team opanował sztukę wygrywania z urwanym silnikiem

Słodko-gorzki był ostatni dzień rywalizacji w Baja Poland dla duetu Szkoły Mistrzów Lotto. Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski z powodu usterki stracili sporo czasu na porannym odcinku specjalnym w gminie Dobra, ale w drugiej próbie pokazali na co ich stać i pewnie wygrali w kategorii T2.

- W połowie pierwszego odcinka zaczęliśmy mieć problemy z zasilaniem. Musieliśmy stanąć, sprawdzić całą elektronikę i znaleźć rozwiązanie. Udało się, ale strata była już na tyle duża, że pozostała nam tylko walka o zwycięstwo na ostatnim oesie - komentował Jarek Kazberuk.

- Mieliśmy ustalone, że tak jak wczoraj, Jarek poprowadzi podczas pierwszej próby, a ja pojadę drugą. Zdarzyła się jednak awaria. Wtedy postanowiliśmy, że chcemy powalczyć o zwycięstwo na ostatnim oesie, więc lepiej, żeby ze względu na doświadczenie i tym razem za kierownicą usiadł Jarek. Tak też zrobiliśmy i udało się. Wygraliśmy ostatni przejazd tegorocznej edycji Baja Poland - relacjonował Robin Szustkowski.

Mistrz i uczeń ukończyli tym samym Baja Poland na 9. miejscu w kategorii T2, ale za to z dwoma oesowymi zwycięstwami na koncie. - Do Szczecina przyjechała cała światowa czołówka. Rajd był bardzo dobrze obsadzony zarówno w kategorii T1, jak i T2. Nasz występ oceniamy więc pozytywnie. Udało nam się dwukrotnie wygrać z najlepszymi zawodnikami cyklu Pucharu Świata w stawce samochodów seryjnych - podsumował starszy z kierowców.

- Można powiedzieć krótko: kiedy nie mamy problemów technicznych, jesteśmy w stanie wygrać z każdym - dodał Szustkowski. - Cieszy nas, że Ford Raptor pokazał swój potencjał. Tym samochodem można naprawdę wiele osiągnąć. Musimy uporać się jeszcze z kwestią wzmocnienia hamulców, które pozostają naszą piętą achillesową oraz innymi drobnostkami. Warto również wspomnieć, że dziś na ostatnim oesie urwał nam się silnik. Po prostu odczepił się od reszty samochodu... Mimo to udało nam się wygrać - śmiał się zawodnik.

Przed duetem Szkoły Mistrzów Lotto jeszcze dwie rundy Pucharu Świata FIA. W pierwszych dniach października zawodnicy powalczą w Maroku, a dwa tygodnie później zakończą sezon w Portugalii podczas Baja Portalegre.

Wyniki w kategorii T2

OS 4 1. Denis Berezowskij (KAZ) Nissan Patrol 56.06 2. Marcin Sobiech (POL) Mitsubishi Pajero +2.49 3. Klaudia Podkalicka (POL) Mistubishi Pajero + 3.57 . 13. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor + 1:02.58

OS 5 1. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor 59.09 2. Grzegorz Szwagrzyk (POL) Mistubishi Pajero + 0.36 3. Robert Kufel (POL) Nissan Navara + 1.33

Klasyfikacja generalna 1. Denis Berezowskij (KAZ) Nissan Patrol 6:06.00 2. Klaudia Podkalicka (POL) Mistubishi Pajero + 5.45 3. Łukasz Lechowicz (POL) Nissan Navara + 6.37 . 9. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor + 1:03.57

Więcej o: