Rajd Polski 2015. Colin Clark: Kubica? Widoczne jest światełko w tunelu

- Kubica wie, jak dobierać opony, lepiej niż rywale. Nowa fiesta to samochód, którym można nawet pokonać volkswagena - mówi Sport.pl Colin Clark, dziennikarz Radia WRC po zakończonym w niedzielę Rajdzie Polski.

Robert Kubica podczas weekendowego Rajdu Polski zajął najwyższe w sezonie, ósme miejsce. - To był dla niego bardzo dobry start, cały czas kontrolował swoje tempo. Zanim zaczniesz walczyć o podium i wygrywać rajdy, musisz znaleźć płynność jazdy. W Monte Carlo Kubica był sensacją, potem był dołek - nie wystartował w Argentynie. Następnie przejechał świetny rajd w Portugalii, nieco gorzej poszło mu na Sardynii, teraz znowu jest bardzo dobrze - ocenia Clark, który towarzyszy kierowcom podczas każdego startu w kalendarzu.

Jaka jest największa zaleta Kubicy? - Robert jest perfekcjonistą, on doskonale rozumie, jak dobierać opony. Prawdopodobnie lepiej niż inni kierowcy w stawce. Nie jestem pewny, czy opony Pirelli dają mu najwięcej, jestem pewny, że potrafi je świetnie wykorzystać. Z polskiego punktu widzenia oczywiście to także dobra sytuacja dla całego cyklu WRC, wydaje mi się, że widoczne jest światełko w tunelu. Chcemy go widzieć na podium i myślę, że właśnie w tym kierunku zmierza - twierdzi Clark.

Kubica od dwóch rajdów ma do dyspozycji ulepszoną wersję forda fiesty. Według obserwatorów nowa rajdówka spisuje się świetnie. - To świetny samochód, którym nawet można pokonać volkswagena - mówi Clark.

Przed Rajdem Polski Kubica stwierdził, że dopiero przygotowuje swoją karierę rajdową. - Robert ciągle się uczy, pamiętajcie, że on jest wciąż bardzo młody. Ma 31 lat! W juniorskim zespole Toyoty jest kierowca, który ma 27-28 lat! Jeśli zdecyduje się zostać w rajdach, przed nim jeszcze sporo ścigania. On ma w sobie wielką determinację, to jeden z najbardziej zdeterminowanych ludzi, jakich spotkałem w życiu - kończy reporter Radia WRC.

Kolejnym startem w kalendarzu jest Rajd Finlandii, który odbędzie się w terminie 30 lipca - 2 sierpnia.

Rajd Polski 2015. Rajdowy Hyundai od kuchni. Imperium od środka

Więcej o: